Wpis z mikrobloga

Mógłby mi ktoś sensownie wytłumaczyć dlaczego #gearbest średnio o jakieś 30-40% przebija ceną #aliexpress?
Szukam jakiegoś telefonu bo mój mi4c już dogorywa a że ostatnio wyszedł Redmi Note 7 to mnie zaciekawił i cena na Ali 205-219$ a na gearbest 280-320$ w zależności od wersji 4/6 GB pamięci RAM. I tak jest praktycznie że wszystkim a nie tylko z tym konkretnym modelem.
#pytanie #xiaomi
  • 9
@Qiudo: Jak dasz wysoką cenę wyjściową to jest potem z czego opuszczać. Poza tym jak masz punkty na gearbescie to wszystkie nieprzecenione rzeczy możesz mieć nawet 30% taniej.
@Qiudo: popatrz na inne telefony, a nie na premierowe RN7, Mi9 itp, które jeśli są na magazynie to są przeznaczone na rynek chiński. Ceny na Ali są zazwyczaj niższe, ale nie aż tyle. Do tego sklepy Bangood i Gearbest oferuują wysyłkę bezvat, a gwarancja u nich znaczy coś więcej, niż tylko dopisek na dole strony
@Qiudo: należy zwrócić uwagę jaką wersję telefonu oferują bo czasami można kupić egzemplarz na rynek chiński i soft (android) się nie będzie aktualizował poprawnie w europie.
@Smokpw:
Jak to nie?
Ja w mi4c miałem najpierw chiński rom od Goldwaya, w Polsce zainstalowaniem MiUi Polska a jak mi się znudził to przeszedłem na oficjalny China Stable bo do Mi4C nie ma Global Roma i żadnych problemów na China Stable nie uświadczyłem prócz faktu że jest po angielsku i pierwotnie nie było Google Play, no ale każdy raczej potrafi go zainstalować. Aktualizacje tygodniowe działają bez zarzutu ¯\_(ツ)_/¯
@Qiudo: Moim zdaniem i tak warto kupić w GB. Po pierwsze że często są kupony które robią naprawdę fajne ceny a po drugie posiadają wysyłki PL co z Alie nie każdy ma a jak już są to w cenach 80-100zl...