Wpis z mikrobloga

@januszao: WIesz po co są wykresy? Żeby wizualizować zmianę. A jak się wykres utnie w ten sposób (skala nie zaczyna się od zera) to można pokazać dowolnie duży skok, żeby wyglądało że zarobki wzrosły nawet 10000 krotnie. Albo skala zaczyna się od zera albo jest to bezczelna manipulacja (ewentualnie skrajna niekompetencja). Ten wykres pokazuje fałszywy skok w pensji i to zostanie w pamięci większości czytelników.
@p_z_jedenastu: a mówią, że w tym kraju nie można odnieść sukcesu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślę, że gdyby nie to wzmocnienie przekazu ich lafiryndowo-tapetowo-botexowym wyglądem i wizerunkowi starego obleśnego dziada ich szefa, elektoratowi PiS łatwiej byłoby to przełknąć, a tak...
@gustowny_dzikus no moim zdaniem to przede wszystkim wykresy "wizualizuja" dane, zmianę można z nich odczytać, #!$%@? ziomek naprawdę musiałeś tak zacząć do mnie pisać? Ale o której skali mówisz? Czy lata też muszą być od zera? Najważniejsza jest podziałka i jest ona tutaj równa więc trend zmian można swobodnie odczytać i wskazać, naprawdę nie rozumiem skąd to #!$%@? do tego wykresu, chyba tylko i wyłącznie spowodowane jest pogubieniem się pomiędzy osiami i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gustowny_dzikus: ja tam chylę czoła za taką piękną manipulację. Już umieszczenie 3 osi na takim wykresie zwiastuje, że będzie ciekawie. Wnioskuje o podwyżkę dla tak zdolnego manipulatora ( ͡° ͜ʖ ͡°)