Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Mariusz_Drugi: to jak z samochodem. Jak bierzesz ojca. To wsiadasz i jedziesz i tata się martwi czy wrócisz. Jak sam masz auto i trzeba zapłacić za paliwo ubezpieczenie. Mechanika odwiedzić to jest inaczej.
  • Odpowiedz
I.
2-3 latek na padzie xD taaaa to chyba noga pomaga sobie naciskac bo przeciez takie dziecko ma male łapki i nawet nie ogarnie tak na serio pada. Komentarz o pilnowaniu 2-3 latka to taki srogi bait, ze ja nie moge. (a jesli nie to tylko współczuję temu dziecku, ze zamiast robic dynamiczne rozwijajace rzeczy to trzymales go w swiecie migajacych niezrozumiałych obrazow poprzez naciskanie randomowych przyciskow - tak to odbiera takie male dziecko)

II. 5 latek opiekujacy sie rodzenstwem dluzej niz 20 min xD prosty sposob na szybka wizyte na pogotowiu.

III Wszystko rozbija sie o jakosc wychowania. Bo mozna dziecko zamknac w kurniku i tez przezyje :p a to, ze bedzie utozsamialo sie z kurą w wieku 20 lat to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@NTSW: kiedyś miałem pilnować parolatka w zastępstwie za jego nianię (mojego byłego szona) Przyszedł gówniak dałem mu starą myszkę, podpiąłem na niby. Ja chodzę Ty strzelasz - zakomunikowałem. #!$%@?łem 4h w BF2, za dużo roboty przy tym nie było XD tylko młody się nauczył nowego słowa i powtarzał z entuzjazmem "#!$%@?ŁEM (ʘʘ)" XDDD
  • Odpowiedz
III Wszystko rozbija sie o jakosc wychowania. Bo mozna dziecko zamknac w kurniku i tez przezyje :p a to, ze bedzie utozsamialo sie z kurą w wieku 20 lat to inna sprawa.


@Faveola: I to jest sedno wychowania dzieci. Można oczywiście, dać im oglądać bajki, gierki na pc (dziecko ogarnie szybko), ale już zorganizowanie mu czasu, tak aby dziecko nie mialo czasu myśleć o tv czy pc, było zadbane, rozwijało
  • Odpowiedz
szkoda mi trochę waszych dzieci jak widzę jakie rozrywki dla nich szykujecie xD dzieciak którym się zajmowałem jest z mojej rodziny i jakoś teraz ma same piątki jeżeli chodzi o oceny a już jest duży. Jak ktoś się bawi z dzieckiem i zapewnia mu troskę to źle bo ogranicza jego rozwój xD
Ciekawe, że większość czasu spędza teraz na graniu w piłkę zawody treningi itp. Najlepiej dziecko w ogóle odciąć od technologii
  • Odpowiedz
@piotr414: a jaka rozrywke ty ufundowales tamtemu?
Szczescie, ze to nie bylo twoje dziecko bo wychowalbyc piwniczanego przegrywa.
A to ze to dziecko gra w pilke itd. to bynajmniej nie jest twoja zasluga xD

Gry sa spoko jesli nie jest to jedyna rozrywka ktora dziecko ma, plus sa dostosowane do wieku dziecka. Inaczej funduje mu sie stroboskop, ktory serio nie jest rozwojowy.

Z resztą co ja się będę produkowac xD
  • Odpowiedz
@Faveola: No ciekawe, że ja z nim jako pierwszy grałem w piłkę i robiliśmy to prawie całymi dniami xD widzę, że wyciąłeś z mojej wypowiedzi co chciałeś i sobie dodałeś. Nieźle xD
  • Odpowiedz
pograłem sobie z bratankiem 3 razy na kompie zniszczyłem mu dzieciństwo xD grałem z nim całe dnie w gałę zaraziłem go pasją to nie moja zasługa xD
  • Odpowiedz
@piotr414: tylko, ze jak ktoś ciagle wychowuje dziecko albo jest nianią, to nie może z dzieckiem #!$%@? w grę codziennie xD owszem 3mieisace sobie grałeś i było łatwo i fajnie, ale jakbyś spróbował gowniaka zabawiać w inny sposób, to już nie wyglada to tak łatwo i przyjemnie
  • Odpowiedz
@CzerwonaPorzeczka: chyba robiłem z nim ciągle co innego. Często grałem w piłkę, ale jakbyś nie wiedziała takie dziecko się szybko nudzi i potrzebuje różnych zabaw. I mieliśmy rzeczy, które robiliśmy codziennie jak piłka i także inne zabawy różne. Co mam ci 3 miesiące dzień po dniu opisywać coś co było 10lat temu? xD
  • Odpowiedz
Najlepiej dziecko w ogóle odciąć od technologii bo przecież nie żyje w skomputeryzowanym społeczeństwie wcale xD


@piotr414: dziecka nie da się odciąć od technologii, bo dzieci rodzą się z tą technologią, jest to dla nich normalne. Mój syn dokładnie wie, jak używać telefon, że myszka służy do przesuwania po ekranie. Nie dlatego, że go tego uczyłam, tylko poprzez obserwację.

Problem polega nie na tym, że odetnie się od technologii - dziecko spokojnie to nadrobi. Problem polega na tym, że w wieku od 1 do 4 lat powinno nabywać się inne
  • Odpowiedz
@piotr414: no tak bo piszesz troche prawdy troche glupot i zmieniasz teraz narracje. Dziecko 2-3 letnie nie wysiedzi przy 80% planszowek, nie ogarnia co to mortal kombat. I uwazam, ze to bait.

Kanapki? Na caly dzien? lol.
  • Odpowiedz
@asique: dobra nawet mi się nie chce wypowiadać. Widzę wycinacie sobie co chcecie i dodajecie co chcecie. Napisałem wyraźnie, że nauczyłem go pod koniec wakacji więc jak mogłem grać 3 miesiące, ale okey. Widzę, że albo macie problem z czytaniem albo celowo to robicie bo serio nie rozumiem.
  • Odpowiedz
Osobiscie jako niania z 2letnim stazem powiem tyle, ze wole prace na magazynie niz zabawiac dzieci przez caly dzien, glowa tak nie boli od piskow i krzykow, jest sie zmeczonym fizycznie,a nie psychicznie wiec szybciej sie czlowiek w domu regeneruje, no i serio caly dzien z dzieckiem, a caly dzien wsrod doroslych to ulga rozwojowa. No pewnie, ze fajnie sie pobawic, pospacerowac, pouczyc dziecko, ale jak jest chore/zly dzien/buntuje sie to czlowiek
  • Odpowiedz
@Faveola: Poczekaj opisze ci każdy dzień co robiłem z dnia na dzień. Minuta po minucie jaki był posiłek jak go ubrałem itd. Ja #!$%@? są chyba uogólnienia jakieś i niedopowiedzenia. Nie, napiszę esej co robiłem z dnia na dzień żeby komisja z wykopu mnie oceniła xD bez kitu. W planszówki z nim nie grałem to było tylko pytanie do kolegi, który się tu spultał do mnie
  • Odpowiedz
@piotr414: ty nie rozumiesz czegoś xd chodzi o to, ze ktoś kto się ciagle zajmuje gowniakiem nie pozwala sobie na to aby dać tablet i mieć spokój. Pilnowałes tak 3miesiace ok, co nie oznacza, ze wszyscy tak robią i rzeczywiście jest łatwo. Powiedz dla jakiejś niańki aby robiła tak jak Ty, to wyjebią ja z roboty po tygodniu.
  • Odpowiedz
@CzerwonaPorzeczka: Jeżeli uczestniczysz w czymś aktywnie z dzieckiem to nie jest to danie tableta tak jak mówisz. Może masz rację może by mnie #!$%@? z pracy, ale robiłem to za darmo bo bardzo lubię tego dzieciaka i chciałem żeby miał fajne wakacje bo rodzicie robili od rana do wieczora i by siedział z babcią i oglądał cały dzień tv. Ale zniszczyłem mu życie zdaje się według wykopu. No nic trudno
  • Odpowiedz