Wpis z mikrobloga

kolejny messer w kolekcji, tym razem BF 109 G-2 1:32 Trumpeter. Mimo wszystko wolę eduardy, tutaj spasowanie było momentami słabe. Szkoda też, że nie dali w zestawie pałąków od pokrywy silnika - tutaj nie improwizowałem i tego po prostu nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°). Trochę kombinowałem z chemią AK, poszło w ruch błoto,wash i filtr(zdecydowanie jeszcze tego nie ogarniam). Skala mi się spodobała i pewnie jeszcze do niej wrócę.

#modelarstwo #lotnictwo
źródło: comment_jngESVvPOAhlSCYLO2tNMBgpXJIZHRAz.jpg
  • 13
@deiks: prawda, jak zauważyłem, że to pominąłem to już mi się nie chciało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@FAZZY_bez_humoru: w sensie dopasowania do powierzchni? na etapie przed washem było ok, ale jak zacząłem wycieram pędzlem nasączonym rozpuszczalnikiem wamodu to zaczęły się srebrzyć :/ chyba, że masz na myśli te ze zbiornika, to nie mam nic na usprawiedliwienie :D

@bidzej: musiałem to zaszpachlować. ogólnie miałem dużo problemów
@FAZZY_bez_humoru: nie no, kładłem zgodnie ze sztuką. najpierw błyszczący, micro set, sol i trochę pod suszarkę do włosów. Na etapie przed washem wyglądały naprawdę bardzo spoko. Nie wszystkie też się zesrebrzyły po tych zabiegach z wamodem. Co ciekawe, kalkomanie na skrzydłach były strasznie zesrebrzone, ale po nałożeniu jeszcze raz sola przestały... Z kolei na kadłubie sol już nie pomógł. Nie mam pojęcia o co chodzi.
@michelney: ja akurat z firmowymi kalkami mam słabe doświadczenia przez specyfikę czynionych modeli, zazwyczaj sam maluję jakieś oznaczenia i nie korzystam z kalek, z seta i sola też nie korzystam
spróbuj po prostu lakier błysk, na to kalka i jeszcze raz lakier błysk, bez żadnych zmiękczaczy, chemii i smyrania pędzlem, a potem lecisz wszystkie efekty i co tam jeszcze chcesz na model, kalka zabezpieczona więc nic jej się nie stanie
tylko
tutaj spasowanie było momentami słabe


@michelney: zrobienie dobrego modelu ze słabego zestawu to sztuka,a składanie idealnych zestawów i kupowanie gotowców to żadne wyzwanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)