Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 287
@Ten_typ_sie_patrzy: gdyby każda kamera w systemie monitoringu miała własny rejestrator to miałbyś z każdej kamery full HD albo i 4k ale niestety tak nie jest. Jak masz system monitoringu i np 9 kamer to musisz mieć bardzo drogi rejestrator (kosz idący w grube tysiące) który z każdej kamery zbierze obraz w jej pełnej rozdzielczości. A zazwyczaj rejestrator jest tani i wygląda to tak, że nagrywa jeden obraz w fullhd skomponowany z
źródło: comment_X4XqgfcoOlUGQEJ356CMsHAw9dxRiOP6.jpg
@Dolan: Nigdy czegoś takiego nie widziałem jeśli już rejestrator tworzy jeden strumień 1080p złożony z kilku kamer to jest to tak zwane multi-window preview dostępne na jednym dodatkowym kanale - ale to było dawno temu jak popularne były analogowe kamery.
Na zrzucie ekrany masz 64 kamery IP po powiększeniu dowolnej z nich na pełny ekran program przełącza na strumień główny o pełnej jakości, zapis cały czas jest w maksymalnej jakości, no
źródło: comment_XgmxXY0YtVg4CDdfRTtEzQFeTO4n7WIW.jpg
Nie jest tak źle, przy włączonej detekcji ruchu zapis z 48 kamer 4Mpix i strumieniu ~6Mbit 8TB starcza na około 3 tygodnie


@dktr: W sensie u ciebie? 4 Mpix to chyba sporo, dwa razy więcej punktów niż przy FullHD. Bez kompresji przy powiedzmy 25 klatkach na sekunde, wychodzi 3*4mln *25 bajtów na sekundę, a mówisz, że zapis cały czas na maksymalnej jakości, czyli zakładam, że bez specjalnych kompresji. Generalnie w #!$%@?.
Jak bez kompresji, H265+ to już minimum.


@dktr: Wybacz, nie siedzę zbyt w temacie, rozumiem, że kompresja to totalna oczywistość? Przy takich liczbach ma to rzeczywiście ręce i nogi, do ilu, tak z ciekawości, idzie skompresować rozmiar takiego filmu?
A zazwyczaj rejestrator jest tani i wygląda to tak, że nagrywa jeden obraz w fullhd skomponowany z 9 mniejszych obrazków z kamer. Im więcej kamer tym każdy obrazek mniejszy bo wciąż wszystkie kamery muszą się razem rozłożyć na jeden obraz fullhd.


@Dolan: gdzie kupić AŻ TAK TANI rejestrator, żeby nagrywał wszystko w jednym strumieniu? Bo takie po 200-300zł na 8 kamer analogowych nagrywają każdą oddzielnie
gdyby każda kamera w systemie monitoringu miała własny rejestrator to miałbyś z każdej kamery full HD albo i 4k ale niestety tak nie jest. Jak masz system monitoringu i np 9 kamer to musisz mieć bardzo drogi rejestrator (kosz idący w grube tysiące) który z każdej kamery zbierze obraz w jej pełnej rozdzielczości. A zazwyczaj rejestrator jest tani i wygląda to tak, że nagrywa jeden obraz w fullhd skomponowany z 9 mniejszych
@Lapidarny: Do małego sklepu z 4 kamerami można się pobawić w AHD. W dużych instalacjach po 30+ kamer nie wyobrażam sobie analoga, np trzy duże hale, spinam sobie światłowodem hale, na każdej switch PoE gotowe - jak by to wyglądało w analogu? Albo rejestrator w każdej hali, albo ciągnąć ulep koncentryków 300m ;)
@dktr: no nie mówicie że chodzi o duże instalacje - tam faktycznie nie widzę tego inaczej niż kamery IP. Ale jak słyszę kogoś kto mi wmawia że HUR DUR MUSZĄ BYĆ KAMERY IP WSZĘDZIE w momencie gdy AHD nie odbiegają jakością ani niczym od IP no to błagam. Jedna LZ, 8 kamer, rejestrator, koniec tematu :P Jakoś tak mi wygodniej niż bawić się w konfiguracje wszystkiego i w ogóle :)
@Lapidarny: Ciekawe co to za akcja, ogólnie nowe HIKi są bardzo spoko, i mają bardzo fajne api i można sobie integrować z innymi systemami ogólnie mnóstwo bajerów, liczenie ludzi, wykrywanie pozostawienia przedmiotu, ogólnie wszystko ma swoje przeznaczenie i czasem nawet SDI się trafia ;)
@dktr: inna firma przejęła sklepy, no i zmieniali na jeden "standard" i nowki hikvision poszly na śmietnik xd
Także no...

Ja na IP raz w życiu coś robiłem i musze się doszkolic w tym temacie bo jeszcze malo wiem xd
A jak już coś to p2p więc Chińczycy sobie oglądają
@Lapidarny: Na szczęście wszędzie tam gdzie jest duża instalacja IP to jest to duża firma która dysponuje porządnym łączem z publicznymi adresami IP, swoimi routerami więc wszystko można bezpiecznie skonfigurować bez używania chińskiego p2p/vpn.