Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,potrzebna wasza porada co do wyboru karty graficznej.

Początkowo chciałem wymienić mojego gtx 1050 ti na gtx 1060 6gb lub używkę gtx 1070. Ze względu jednak na zbliżającą się premierę nowych kart wstrzymałem się i zwiększyłem trochę budżet. I teraz mam dylemat.

W moim pułapie cenowym są dwie kart albo świeżynka gtx 1660 TI 6gb albo nowa gtx 1070 8gb. Obie według benchmarków mają bardzo podobne osiągi.

Za gtx 1660 ti przemawia nowsza architektura. Z kolei gtx 1070 ma 2gb vramu więcej co za rok będzie miało znaczenie.

Karta będzie wkorzystywana do FHD.

Nie chce rtx2060. Sensowe karty z porządnym chłodzeniem to koszt prawie 1800 zł, co jest dla mnie za dużo. Karta ma być na dwa lata :)

#komputery #nvidia #pcmasterrace
  • 13
  • Odpowiedz
Nie chce używki. Budżet mam jaki mam nie chce go zwiększać, mam tez inne wydatki. Nie jestem nałogowym graczem, potrzebuje coś co pociągnie mi przez najbliższe dwa lata w FHD na przyzwoitych ustawieniach graficznych.

Pozostaję mi do wyboru gtx 1070 i gtx 1660 ti i z tych dwóch kart chce cos wybrać :)
  • Odpowiedz
@husky_92 ja bym wziął 1070 używkę z długą gwarancja, bo 1660ti z dobrym chłodzeniem to też będzie koszt ok 1600zl, a za 1200 już dostaniesz 1070 od MSI czy palita, które mają polpasywne
  • Odpowiedz
@husky_92: IMO nie ma sensu. GTX 1660Ti to jest ok 1300 a ta karta jest tylko ok 20% lepsza od 1060. Dokładasz 300 PLN i masz dużo lepszą nową GTX2060 która starczy na te dwa lata spokojnie. 300 więcej na dwa lata to niezbyt dużo, tak jakbyś kupował co miesiąc jednego czteropaka browara mniej
  • Odpowiedz
@tomek_27: Za 1399 zł jest gigbyte windforce oc z kolei za 1499 zł jest gtx 1070 palit jetstream. Więcej niż 1500 zł nie dam. Zdaje sobie sprawie, że wydajnościowa rtx jest lepszy, ale nie wyczaruje. I tak już zwiększyłem budżet.

Zresztą nie ma to większego sensu do mojego obecnego procka.

@drzuo trzeba dołozyć więcej, za 1600 zł sensownego rtx nie ma. chyba ze masz na myśli wersję FE ale
  • Odpowiedz
@husky_92: @drzuo: Ach tak, nie ma to jak ten piskaty kastrat z rakowymi miniaturkami i tytułami który nie wgłębia się w szczegóły tematu, byleby dzieci oglądały.
Tutaj bardziej solidny filmik od Gamers Nexus. To jest prawdziwy content.
supra107 - @husky_92: @drzuo: Ach tak, nie ma to jak ten piskaty kastrat z rakowymi m...
  • Odpowiedz
  • 0
@drzuo przekonales mnie do zakupu rtx. W moim pulapie cenowy jest Palit.

Nigdy nie mialem z nimi do czynienia zawsze kupowalem Gigabyte. Masz moze jakies doswiadczenia z ich kartami ? :)
  • Odpowiedz
@husky_92 Mam MSI GTX 1060, wcześniej miałem GTX 660 Gigabyte. Szczerze to nie widzę żadnej różnicy między tymi producentami. Kartę można podkręcić samemu więc co tam zostaje? Wiatraki jedynie. Ja bym brał najtańszą ale lepiej niech się ktoś wypowie kto lepiej zna temat
  • Odpowiedz