Wpis z mikrobloga

@JuneJohn: potwierdzam. Mam anemię ciążową, mimo brania żelaza na receptę czuję się jak totalne gówno (i tak wyglądam) jeśli 3-4 dni nie zjem mięsa. Przed ciążą jadłam je rzadziej, może raz w tygodniu, dopóki hemoglobina była ponad 11 było spoko, ale jak zaczyna spadać to człowiek wygląda jak duch.
  • Odpowiedz
@JuneJohn: a ja znam wegetarianke, która jest chyba wyjątkiem potwierdzającym regułę, odkąd przeszła na wege przytyła chyba z 15 kg, a odżywia się głównie naleśnikami i drożdżówkami ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@JuneJohn więc mówisz, że widziałeś moją anorektyczną sylwetkę? ( )
Przecież tu nie ma ustalonej zasady. Jeden weganin będzie jeść same frytki i pizze i będzie gruby, drugi weganin będzie jeść jedynie surowe i nieprzetworzone jedzenie i będzie chudy, a równie dobrze ktoś może jeść racjonalnie wszystkiego po trochę i mieć niedowagę/nadwagę, z powodu kiepskiego metabolizmu.
Tak samo mięsożerca może być gruby, jeśli będzie mieć nieodpowiednią
  • Odpowiedz
@harpiowata: a ja nie powiedziałem, że jest ustalona zasada.
Tylko tylko, że jeśli coś można porównać to weganizm do carnivore bo 100% roślin vs 100% zwierzęce
Wszystkożerstwa nie można porównywać ani do jednego ani do drugiego.
  • Odpowiedz
@JuneJohn carnivore ma tak jakby mniej sensu, bo na samym mięsie bez dodatków roślin czy suplementów jest ciężko się utrzymać, w przeciwieństwie do weganizmu, gdzie rośliny są w stanie zapewnić wszystkie składniki. Jeśli na dodatek odżywiają dzieci jedynie mięsem (a tak wnioskuję), to są okropnymi idiotami, bo jedynie im szkodzą. Chciałabym poczytać o nich na jakiejś bardziej legitnej stronie, niż "meatheals".
  • Odpowiedz
w przeciwieństwie do weganizmu, gdzie rośliny są w stanie zapewnić wszystkie składniki.


@harpiowata: zwolennicy carnivore uważają, że to mięso dostarcza wszystkie składniki. Uważają też, że weganie karmiąc dzieci roślinami szkodzą im.
  • Odpowiedz
@JuneJohn a czy są w stanie to udowodnić? Bo od wielu lat jest taka gównoburza o weganizm, że powstało naprawdę dużo badań naukowych o tym, że weganizm jest dobrą dietą i może być stosowany na każdym etapie życia, m.in. od Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego czy przez naukowców z Harvardu.
Są jakieś takie badania co do mięsa? Bo naprawdę, nie chce mi się wierzyć, że jeden produkt (czerwone mięso, które na dodatek jest
  • Odpowiedz
@harpiowata skoro rośliny zapewniają wszystkie składniki (co jest oczywistą bzdurą) i skoro ludzie są stworzeni do roślinożerstwa to skąd tyle przypadków śmierci albo chorób związanych ze złym rozwojem u dzieci karmionych samymi warzywami? Może jednak rośliny nie dostarczają wszystkich składników? Nie zastanawia to was? Płaskoziemcy 2.0?
  • Odpowiedz