Wpis z mikrobloga

Takie mini podsumowanie z pierwszego dnia, pierwszego weekendu IEMa.

Wreszcie na wejściu jest kontrola, która nie wygląda jak klaśnięcie w torbę i "proszę iść" (chociaż ok. 16 zaczęto wracać do starych zwyczajów - zmęczenie ochrony?).
Największym idiotyzmem dla mnie było dzisiejsze zamknięcie górnych sektorów spodka, widziałem jak bardzo wiele osób szło od razu do MCKa, bo myślało, że dziś scena główna zamknięta... Jeśli ktoś chciał wejść na trybuny dolne spodka, musiał szukać na samym skraju wejścia. Warto podkreślić, że ochrona nie wiedziała, że dziś sektory górne będą zamknięte i informowała, że czeka na sygnał na otwarcie - ze znajomym czekaliśmy godzinę przed pójściem do dolnego wejścia. Teraz oglądając stream, widzę, że wszelakie ujęcia omijają jak się tylko da widok na puste górne trybuny. Spodziewam się, że decyzja nie otwierania ich była spowodowana mniejszą ilością chętnych, ale widząc po ilości osób, spokojnie środek mógłby zostać wypełniony.
Obecnie zrezygnowano z kamery na wysięgniku która zawsze była na jednym ze środkowych sektorów, zastąpiono ją kamerą na linkach (coś jak na meczach).
Wydawało mi się, że jest to super pomysł, wreszcie jeden sektor nie będzie odgórnie pusty, myliłem się... Ujęcia z niej na streamie są brzydkie + całość mega się buja.
Nie jestem też pewny, ale wydaje mi się, że ogólnie ilość kamer w spodku zmniejszyła się (rok temu było ich widocznych dużo więcej).
Scena wygląda mega, ale ktoś bardzo olał sprawę ze sprawdzeniem oświetlenia - dwie lampy kołowe święcące na czerwono były przez cały czas włączone mocniej od innych, po 20 minutach człowiek miał dość, bo bolały go potwornie oczy (obok ludzie mieli bardzo podobne odczucia).

Będąc dzisiaj na imprezie miałem mega odczucie, że całość jest tylko pobocznym weekendem i wszystko dopiero wystartuje za tydzień. ESL widać, że postarało się zadbać o najmniejsze szczegóły, ale razem z tym popsuły się aspekty, które dotąd były perfekcyjnie zrobione.
Liczę, że jutro będzie to wszystko jeszcze lepiej wyglądać, a ja już szykuje się na główny weekend IEMa ;).

#iem #intelextrememasters #esl #iem2019 #eslpolska #dota2
  • 2