Wpis z mikrobloga

Czy przy nerwicy/zaburzenieach lękowych jest możliwy mocny spadek kondycji fizycznej i szybkie męczenie się? U mnie około 4 miesiące temu się zaczęło bóle całego ciała,silne napięcie,pieczenie zaburzenia równowagi,uczucie odrealnienia,ścisk strzykanie głowy,tiki nerwowe,kręcenie się w głowie itd.Zauważyłem od jakiegoś miesiące silny spadek kondycji po przejsciu 1/2km lub zrobieniu przykladowo 50przysiadów jestem mocno zmęczony strasznie spocony,całe ciało mnie boli,bije szybko serce szyja pulsuje,w cały ciele czuję bicie i potem przez prawie cały dzień jestem zmęczony od takiego nie dużej aktywności fizycznej.Sam nwm czy to przez nerwice czy z powodu leków, które biore z 3miesiące tylko raz takie raz takie teraz biore paroxinor 40mg przez 1,5miesiące, sulpiryd 100mg 2,5tyg, trittico 1/3 tabletki.Strasznie jestem wykończony i nwm jaka jest tego przyczyna pytałem psychiatry czy to przez leki, to mówiłem nie to wszystko ta wstrętna choroby, ale nwm czy wierzyć, bo płace 140zł za wizyte i wiadomo on przepisuje leki to gdzie tam Panie to niee przez to.
#nerwica #pytanie #leki #medycyna #psychiatria
  • 14
@CzerstwaBulka: Dokładnie 2listopada pierwszy atak paniki i bylo potem co raz gorzej.Od zawsze dusiłem w sobie problemy i być może wcześniej miałem nerwice,tylko nie bylo objawów somatycznych
całego ciała, tylko psychika cierpiała. Dodam,że objawy somatyczne przez ten czas były i są silne, bo trwają cały czas bez przerwy od przebudzenia do położenia się spać,tylko raz mocniej nasilone raz słabiej
@Misz00: Możliwe, że nerwica daje takie objawy. Niestety, może to być też skutek przyjmowanych lekarstw.

Dobrze byłoby, żebyś przypomniał sobie, jak się czułeś zanim zacząłeś przyjmować lekarstwa
@MMARS: Przed przyjmowaniem leków było w sumie nawet lepiej,ale wiadomo że to się rozwijało dopiero dolegliwości nie były cały czas, a teraz są jedynie psychicznie się poprawiło, bo wtedy nie wytrzymywałem i było sporo napadów leku teraz jakoś daje rade, ale po rozpoczęciu brania leków doszło sporo innych objaw głównie ten silny spadek kondycji,senność w ciągu dniach,dziwne oczy,zwiękoszne napięcie mięśni itd także albo leki nie działają dobrze i to się co
@Perkele93: Psychoterepia jest, dopiero byłem na 2wizytach,ale jestem zadowolony wcześnie byłem z 5razy u psychologa, ale był bardzo lipny i nic nie pomógł. Wiem, że potrzeba czasu, ale to uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie, bo nigdy tak nie było, że po takim nie duzym wysiłku fizyczny jestem mocno zmęczony i te zmęczenie trwa praktycznie cały dzień, a robić coś musze.
@Misz00 ja tak miałem jak zacząłem brać leki (u mnie tylko escitalopram 10mg), czułem jakbym się szybciej męczył, bieg do autobusu który wcześniej nie sprawiał mi problemu zaczął mnie wykańczać i generalnie zauważyłem spory spadek formy. Powiedziałem o tym lekarzowi i był zdziwiony.
Po jakimś czasie (1,5-2 miesiące) samo przeszło.
@troglodyta_erudyta: To możliwe, ze u mnie też to minie, chociaż trwa już ponad miesiąc lub nawet ponad 2miesiące dokladnie nie pamiętam i nic lepiej nie jest, miałem naprawde silne bóle,natrętliwe dolegliwości, które myśle, że wykończyły mnie fizycznie i taki może być powód, ale ciężko to przeboleć, bo jest mocno nasilone
@Misz00: Nie chcę wyrokować, ale dla mnie wygląda to, jak niepożądane objawy przyjmowania lekarstw. 3 miesiące to już jest jakiś okres, w którym można coś powiedzieć o skuteczności leczenia.

Z tymi wszystkimi lekarstwami na nerwice itp. to jest tak, że jednym pomagają a innym nie.

Mogę poradzić zmianę lekarza. Może twój, obecny nie postawił odpowiedniej diagnozy albo potrzebujesz zmiany lekarstw.
@Misz00: nie jestem lekarzem, ale też mam spadki formy, gdy nerwica daje o sobie znać. Zwłaszcza po napadach paniki bolą mnie kości i mięśnie, a przy farmakoterapii włącza się ultra senność. Zdrowia mireczku!
@PitchBlack: U mnie spadek formy jest cały czas, napadów paniki już nie mam,tylko stałe dolegliwości somatyczne i utrata normalnej kondycji fizycznej i takie ciągłe zmęczenie,wykończenie najchętniej to bym cały dzień nic nie robił,bo nie mam kompletnie si.Również zdrówka i powodzenia w walce z tym #!$%@?, oby to mineło kiedyś.