Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirabelki od #python (ale w sumie od #systemyoperacyjne albo #linux tez). Spotkalem zaskakujący problem - kilka dni temu napisalem sobie skrypcik do webscrapingu stron z ogloszeniami o prace - jak cos ciekawego znajdzie, wysyla na podanego maila. Dzis nie wyslal, bo serwer poczty (o2.pl - skrzynke na szybko wybieralem) nie pozwolil na wyslanie maila, bo stwierdzil, ze haslo do skrzynki przejal wirus i rozsyla spam. Kazal; zmienic haslo (i wszystko hula jak poprzednio). Jak ominac ten problem w przyszlosci?

Ponizej kod fragmentu odpowiedzialnego za wysylanie maila (brak wciec, wiec nie korzystam z pastebin):

import smtplib
server = smtplib.SMTPSSL(host='poczta.o2.pl', port=465)
server.login('smieszny
login@o2.pl', 'SupeTajneHaslo')
server.sendmail("smiesznylogin@o2.pl","mail@odbiorcy.com", "From:smiesznylogin@o2.pl\r\nTo:mail@odbiorcy.com\r\nSubject:Praca twoich marzen\r\n\r\n\r\nCzesc Thomeq,\nnajnowsze ogloszenia:\n"+tresc+"\nPowodzenia!")
server.quit()
  • 9
  • Odpowiedz
@thomeq muszą mieć jakąś heurystykę, obstawiam powtarzający się temat, brak html, brak typowych nagłówków. Serio łatwiej będzie znaleźć innego hosta mniej restrykcyjnego.
  • Odpowiedz
@hitherto: Dzieki :) temat moge dawac z wiekszego zbioru, naglowki pewnie jakos da sie zasylumowac, tak jak przy requests. W HTML jakos nie chce mi sie bawic (pominalem te czesc celowo - ma dzialac i byc proste)
  • Odpowiedz
@thomeq: zasmucę cię, sam sobie napisałem skrypcik powiadamiający o różnych bzdurach na serwerze poprzez wysyłanie maila ze skrzynki na wp.pl

Niestety po tym jak zatrudniłem go tak, że wysyłał z 10 powiadomień w ciągu dnia, konto na wp zostało zbanowane ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chętnie sam skorzystałbym z jakiegoś darmowego konta, o mniej restrykcyjnych zasadach.
  • Odpowiedz
@pyzdek: Kup domenę *.ovh za chyba 10 pln rocznie. Do niej da radę dostać darmo już skrzynkę mailową gratis. Tam chyba powinno się dać ogarnąć wszystko. 10zł rocznie to nie jest wygórowana cena, a do tego masz swoją domenę.
  • Odpowiedz