Wpis z mikrobloga

ludzie z pod tagu #rower #mtb #szosa #cyclocross podpowiedzcie czy przerzutka z roweru mtb 10rz deore/slx/xt/saint ( najlepiej ze 'sprzęgłem') będzie dobrze współgrała z klamkomanetką szosową ultegra st6600 ?
Chciałbym założyć w przełajówce z tyłu taką przerzutkę w zamian za tiagre, którą przemieliłem już kilka razy przez szprychy i jest krzywa. Tylko mam wątpliwości czy naciąg linki w przypadku klamkomanetek szosowych pokrywa się z tym z manetek mtb.
bramborek - ludzie z pod tagu #rower #mtb #szosa #cyclocross podpowiedzcie czy przerz...

źródło: comment_CmZr7YVv7GPN4YU6e3jwpt56RS2uDaY6.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@bramborek za naciąg przerzutki odpowiedzialna jest klamkomanetka, tylna przerzutka musi obsłużyć te 10 przełożeń z tiagry. Zwróć też uwagę na to ze przerzutki z kolarstwa grawitacyjnego obsługują duże blaty kaset (46 a nawet 50) co jest zbędne w cylokrosie.
  • Odpowiedz
@bramborek: powyżej 9s szosowe i "terenowe" manetki zaczynają inaczej ciągnąć linkę. Ale nie wiem czy tak samo jest z najnowszymi wersjami.
@GryfnySzac: w kolarstwie grawitacyjnym to się akurat zakłada małe kasety, kiedyś szosowe z małym krokiem, teraz są specjalne dedykowane często 6/7s. Nie wiem jak takie malutkie zee miało by wskoczyć na 50 zębów xD. Gwarantuje Ci, że Eagle sprawdza się w CX a nie w grawitacji.
  • Odpowiedz