Wpis z mikrobloga

Dla nowych ludzi, którzy przegapili ostatnie sezony F1 - wytłumaczenie czym są te kratki po bokach bolidów.

Otóż przez ostatnie lata zastanawiano się jak wykorzystywać traconą energię - był system Kers np. który brał energię z hamowania i przerabiał na dodatkowe konie mechaniczne.
To co widzicie to najnowszy system, który wchodzi do użytku w 2019 roku i służy przerabianiu energii wiatru w elektrykę! Kratki są w stanie wygenerować dodatkowe 5 koni mechanicznych na jedno okrążenie ładowania. Niesamowita technologia, nie mogę się doczekać Australii.

Dodatkowo kratki są w stanie służyć jako anteny, dzięki czemu onboardy będą mogły być transmitowane w 4k 60fps!
#f1
#kubica #ciekawostki
Reepo - Dla nowych ludzi, którzy przegapili ostatnie sezony F1 - wytłumaczenie czym s...

źródło: comment_ypm0lkQyFDgUchybjGVlgddjfAsDkjq4.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@Reepo: zapomniałeś wspomnieć, że są wykonane z lekkich paneli o możliwościach fotowoltaicznych. Dzięki temu kierowca może korzystać z klimatyzacji, radia wspomagania kierownicy także podczas szybkich przejazdów bez obciążania jednostki napędowej.
  • Odpowiedz
@Reepo: A ja słyszałem, że tor w Barcelonie znajduje się blisko ferm kurzych i te kratki są w celu łapania potencjalnego drobiu wbiegającego na tor. Taka kura może dokonać sporych szkód, gdy wpadnie do wlotu powietrza.
  • Odpowiedz