Wpis z mikrobloga

@ShadyTalezz: moze dowod to zle slowo, ale tak fenomen problemu jest dlamnie niejasny. Kiedys byl zreszta artykul na wykopie o tym jakiej muzyki ludzie sluchaja w zaleznosci od IQ, i jesli chodzi o problem to stawiam na dolna granice ;)
  • Odpowiedz
@czelabinka:

jesli chodzi o problem to stawiam na dolna granice ;)

ale czym to chcesz podeprzeć poza własnym widzimisię? Co jest takiego w tej muzyce, że tak twierdzisz? I jaka muzyka świadczy o wysokim IQ i jakiej ty słuchasz, że tak oceniasz ludzi?

Kiedys byl zreszta artykul na wykopie o tym jakiej muzyki ludzie sluchaja w zaleznosci
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: ok Naukowy belkot chetnie obejrze. Co do gatunku jaki sie lubi i od czego to zalezy to nie wiem ale u mnie sie zdecydowanie nie zgadza bo w domu nie sluchalo sie w ogole tego co ja lubie. Nijak nie ma dla mnie mozliwosci zebym potrafila zreflektowac sie nad nim na tyle zebym zmienila na jego zdanie temat.a badania zaraz poszukam
  • Odpowiedz
@czelabinka:

Co do gatunku jaki sie lubi i od czego to zalezy to nie wiem ale u mnie sie zdecydowanie nie zgadza bo w domu nie sluchalo sie w ogole tego co ja lubie.

ale to w cale nie neguje wpływu środowiska, rodzice to nie jest całe środowisko, które otacza dzieciaka i najczęściej właśnie dzieci buntują się i słuchają zupełnie innej muzyki niż pokolenie ich rodziców, stąd też tendencja do wojen międzypokoleniowych i mówienia, że kiedyś to była muzyka - każde pokolenie tak mówiło. Przecież nie jest tak, że dzieciak sam z siebie zaczyna słuchać, musi do niego jakoś muzyka dotrzeć - czy to przez rówieśników, czy to przez media. I najczęściej jest tak, że ludzie lubią to co akurat było popularne gdy dorastali, nie zawsze ale przeważnie
A jak lubisz badania to możesz poczytać o tych, że z ludźmi najczęściej na resztę życia zostają utwory usłyszane w wieku około 14 lat bo wtedy kształtuje się nasz
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: ale powiedz mi czy jest w tym kawalku cokolwiek co sie jakos wyroznia? jakakolwiek blyskotliwosc tekstu? przeciez to opis jak typ jedzie na imporeze uberem na ktorym sa narkotyki WOW... bardzo inteligentne i ambitne. Melodycznie to samo, glos zeby chociaz mial jakis wyjatkowy, Nic... "faluje jej tribal jak fale" "krece sie w miejscu jak pralka"
  • Odpowiedz
@czelabinka:

ale powiedz mi czy jest w tym kawalku cokolwiek co sie jakos wyroznia?

tak, produkcje Steeza to jest coś co wyróżnia problem i ten typ jest talentem na skalę światową. I nie mówię tu tylko o tym numerze ale ogólnie o ich twórczości bo ten kawałek jest dla mnie akurat wtórny i średnio mi się podoba.

jakakolwiek blyskotliwosc tekstu? przeciez to opis jak typ jedzie na imporeze uberem na ktorym sa
  • Odpowiedz