Wpis z mikrobloga

Siostra, gówniara jedna nie chce czytać lektury i koniec. Ona, jak twierdzi, streszczenie sobie przeczyta i wystarczy. Całymi dniami ogląda jakichś youtuberów i gra w Movie Star Planet. Świat schodzi na psy.

#zalesie #gownowpis
  • 78
  • Odpowiedz
@TheKa:
Lubię czytać książki, a lektur w życiu przeczytałem może 5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym przeczytanie dobrego streszczenia jest bardziej efektywne niż przeczytanie całej książki, są podane tylko konkretne informacje, więc łatwiej to przyswoić.
  • Odpowiedz
@TheKa: Robiłem tak samo, nie żałuję lektury to gówno :D
Prawdziwe książki czyta się samemu dla siebie :D
Jak bym miał przerabiać dysk Pratchetta na lekcjach polskiego tak by mi to obrzydziło że nie czytał bym pewnie nic xD
  • Odpowiedz
@TheKa zamiast ją zachęcić do jakiegoś fajnego hobby to tylko narzekasz że ogląda youtuberów, co do lektury to już niech przeczyta to streszczenie bo czytając dziady może całkowicie stracić chęć na czytanie czegokolwiek. Chcesz żeby czytała to podrzuć jej ciekawą książkę.
  • Odpowiedz
bo jak przeczyta lekturę to będzie lepszym człowiekiem w przyszłości XDDD niech lepiej rozwija swoje społeczne skille w tym czasie niż czyta lektury, które w większości nic nie wniosą do jej życia. Zmuszanie dzieci do nauki rzeczy które będą im nie potrzebne i wmuszanie w nie tego to jakaś #!$%@? paranoja w tym kraju...


@piotr414: chyba nie wiesz co się teraz ogląda na yt kolego, opce nie chodzi głównie o
  • Odpowiedz
@TheKa: czytałam same streszczenia, 100% z matury z polskiego xD Z tą różnicą, że ja w tym zaoszczędzonym czasie uczyłam się czegoś innego. Może zaoferuj jej pomóc w nauce a nie wyzywaj od gówniar, o ile jeszcze tego nie zrobiłaś. Niestety to jest taki wiek, potem dopiero zobaczy, że jednak nauka jest ważniejsza niż ten ściek na YT.
  • Odpowiedz
@czlowiekproso: Ona nic nie chce robić, a o czytaniu książek (jakichkolwiek) to w ogóle zapomnij. Jej jedyny cel po powrocie ze szkoły to Youtube i gry. Nawet z psem na spacer nie wyjdzie.

@norepinefryna: Pisałam już, że nie mam tyle czasu dla niej co kiedyś :(
Sama nauczyłam ją czytać jak miała 5 lat, pomagałam w klasach 1-5, ale założyłam już swoją rodzinę i tego czasu mam mało
  • Odpowiedz
@Ekodriver: Właśnie, Ty jesteś przykładem umysłu matematycznego i to rozumiem, ale ona nie jest dobra w przedmiotach ścisłych, ba jej się nawet na dzień dzisiejszy ciągle myli tabliczka mnożenia.. no ręce opadają.
  • Odpowiedz
Uważam, że to ważne, żeby czytać lektury, nawet jeśli ich nie będziemy pamiętać przez całe życie. Niech potraktuje to jako pracę domową i tyle, bo ona książek nie czyta żadnych, przynajmniej pozna trochę literatury.


@TheKa:

Książki to totalne retro dno. Wręcz back in time do pisma klinowego.
Nikt jej nie broni odpalić audiobooka w tle i słuchać przy ogarnianiu czegoś zupełnie innego. Ale, żeby wskazać taki sposób
  • Odpowiedz
@TheKa: rozumiem. Czasu nie przeskoczysz. Szkoda, że nie chce iść na korki :/ Ale to problemy w stylu "ma tróje zamiast samych 5" czy już problem ze zdaniem do następnej klasy? W jakim wieku jest siostra? Najczęściej streszczenia wystarczają na polskim, nawet wręcz łatwiej jest zrozumieć o czym jest tekst jak się takie streszczenie przeczyta. Ważne żeby robiła cokolwiek, bo w młodszych klasach to nikogo za lektury nie uwalą.
  • Odpowiedz
@bagi1: Myślisz, że nie mówiłam o audiobookach? Oczywiście, że tak, ale też jej nie pasują.
Mnie też bardziej chodzi w jej przypadku o kwestię zapracowania sobie na oceny, niech w coś włoży trochę pracy, da coś od siebie, skoro w życiu i tak wszystko dostanie.

@norepinefryna: Średnia powyżej 4,0 i nie ma problemu ze zdaniem do następnej klasy. Nikt jej do nauki nie zmusza, nikt nie sprawdza prac
  • Odpowiedz
@TheKa: w takim razie skoro nie ma problemów z przechodzeniem do kolejnej klasy to moim zdaniem nie ma sensu jej cisnąć. Ty możesz mieć pasję do nauki, ona nie musi. Szczerze to myślałam, że to jest jakiś tragiczny przypadek, a ja tu problemu nie widzę. Nie każdy ma obowiązek lubić się uczyć. Ważne, że sobie radzi :) bo jak dla mnie ciśniesz ją bez powodu, dziewczynka radzi sobie ponadprzeciętnie a
  • Odpowiedz
@TheKa: Mi się trochę wydaje, że po prostu nie ma swojego celu w życiu.
Wszyscy są wpatrzeni w YouTuberów i proste generowanie hajsu, ale nikt nie rozumie, że oni też podejmują ryzyko. Wartościowy content, to też mnóstwo pracy.

Czasy są takie, że jak ktoś nie obierze celu już na poziomie podstawówki, to lawiruje między ocenami i tyle z tego ma.
Musiałabyś ją uświadomić - jakie są realia.
Jakie
  • Odpowiedz