Wpis z mikrobloga

Siostra, gówniara jedna nie chce czytać lektury i koniec. Ona, jak twierdzi, streszczenie sobie przeczyta i wystarczy. Całymi dniami ogląda jakichś youtuberów i gra w Movie Star Planet. Świat schodzi na psy.

#zalesie #gownowpis
  • 78
  • Odpowiedz
@TheKa: bo jak przeczyta lekturę to będzie lepszym człowiekiem w przyszłości XDDD niech lepiej rozwija swoje społeczne skille w tym czasie niż czyta lektury, które w większości nic nie wniosą do jej życia. Zmuszanie dzieci do nauki rzeczy które będą im nie potrzebne i wmuszanie w nie tego to jakaś #!$%@? paranoja w tym kraju...
  • Odpowiedz
@Piottix: Skoro 25 stron z podziałem na role to dla niej aż tak dużo, to niech starczy.

@piotr414: Rodzice jej właśnie do nauki nie gonią, więc robi co chce. Potem będzie płacz, że mogła ten czas w młodości lepiej wykorzystać.
Ma możliwość chodzenia na wszelkie korepetycje, ale po co, taki z niej geniusz.
Jeśli jej filozofia życia teraz wygląda tak, że ona nie musi nic robić w życiu,
  • Odpowiedz
@piotr414: Uważam, że to ważne, żeby czytać lektury, nawet jeśli ich nie będziemy pamiętać przez całe życie. Niech potraktuje to jako pracę domową i tyle, bo ona książek nie czyta żadnych, przynajmniej pozna trochę literatury.

@owocowazielonka: Chciałabym ją upilnować, ale sama mam już rodzinę i nie mam dla niej tyle czasu co kiedyś :(
Żeby chociaż chciała na korepetycje chodzić.. A tu nic. Ma pełno fajnych i ciekawych
  • Odpowiedz
@TheKa: trochę szkoda, ze sie kurzą tylko...jak ma dobre oceny to sie nie przejmuj nią( może bunt jakiś ma i zmądrzeje sama). a jak olewa wszystko i tylko pały od góry do dołu to może potrzeba jej terapii szokowej
  • Odpowiedz
@owocowazielonka: Oceny ma dobre, średnia powyżej 4,0 , ale jak tylko przestałam z nią siedzieć przy lekcjach to się obniżyła. Wcześniej łapała się na czerwone paski i wiem też, że rozumiała sporo. Teraz jak się zapytam czy wszystko rozumie, to tylko odburknie pod nosem, że tak, ale dzienniczka nie pokaże. Jej się nie chce siedzieć przed lekcjami, a co mówić o tym żeby usiadła i się pouczyła. To największa kara.
  • Odpowiedz
@TheKa: Napisałem rozszerzenie z polaka na 86% nie czytając żadnej lektury tylko jadąc na solidnych streszczeniach i opracowaniach. Przecież sposób w jaki pisane są te książki jest tak odpychający że ciężko skupić się na tym jak wiele mądrego mają do przekazania.
  • Odpowiedz
@TheKa: Jeśli wszystko zalicza to najważniejsze. W przyszłości nikt nie będzie patrzył na czerwone paski. Pamiętaj, ze to twoja siostra a nie córka. Mam wrażenie, ze jednak jej matkujesz troszkę...i trochę brzydko nazywać swoją młodszą siostrę gówniarą
  • Odpowiedz
@TheKa:
Czytając streszczenia miałem lepsze oceny niż gdy przeczytałem całą lekturę.
Bo czytając całość nie wiedziałem na czym skupić uwagę i wszystkich faktów nie pamiętałem. A w streszczeniach jest nacisk na to, o co zapyta nauczyciel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo zawsze pytali o to samo.
  • Odpowiedz