Wpis z mikrobloga

Dzisiaj coś dla mięsożerców.

4/50 Gulasz węgierski - z wołowiną i papryką
LISTA ZAKUPÓW

- 1 kg wołowiny (u mnie udziec)
- 3 duże papryki czerwone
- 1 duża cebula
- liście laurowe (4 listki)
- ziele angielskie (8 kulek)
- przecier pomidorowy (1 duży słoik)
- przyprawy: papryka ostra, słodka, wędzona, sól, pieprz

Jak zrobić:

Wołowinę kroimy na małe kawałki i podsmażamy chwilę na patelni. Na drugiej patelni smażymy cebulę. Po chwili do cebuli dodajemy przyprawy: 1 łyżka ostrej papryki, 2 łyżki słodkiej papryki, 2 łyżki wędzonej. Sól i pieprz jak kto lubi, u mnie tylko jedna łyżeczka soli, ale ja zazwyczaj doprawiam danie już na talerzu. Do przypraw i cebuli wlewamy przecier pomidorowy, dusimy przez kilka minut, żeby smaki i zapachy ładnie się połączyły. Po tym czasie dodajemy podsmażone mięso, listki laurowe i ziele angielskie. Dusimy na małym ogniu przez 30 minut. Przecier powinien przykrywać mięso, w razie potrzeby można dodać więcej pomidorów lub dolać wodę. Następnie dodajemy pokrojoną w paski paprykę. Przykrywamy ponownie i dusimy jeszcze przez około godzinę. Chodzi o to, żeby mięso było miękkie. Jeżeli wolicie twardszą paprykę, dodajcie ją na sam koniec, np. na ostatnie 10-15 minut duszenia.

Dobrze smakuje z plackami ziemniaczanymi, ale dla mnie takie połączenie jest już za ciężkie, wobec tego mamy sam gulasz. Ogólnie danie bardzo proste, tylko długo się gotuje.

#50obiadowchallenge #gotujzwykopem #obiad #jedzenie
BarkaMleczna - Dzisiaj coś dla mięsożerców.

4/50 Gulasz węgierski - z wołowiną i p...

źródło: comment_kDfiNEYfiOaMN05VQdtQT81SbLU2Cj3S.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Kilka tipów:
- zanim wrzucisz mięso na patelnię roztop 2 łyżki smalcu, wsyp do nich 2-3 łyżki papryki i odrobinę kuminu, podsmaż chwilkę, takie mięso dopiero dodaj do warzyw
- do cebuli warto dodać starte: seler (mały kawałek), marchewkę, pietruszkę, por, kilka ząbków czosnku
- zamiast pasaty wystarczy puszka pomidorów
- paprykę najlepiej dodawać we wszystkich kolorach, ja zawszę kroję ją na mniejsze kawałki i wrzucam do piekarnika żeby ją
  • Odpowiedz