Wpis z mikrobloga

@noelo_cohelo No dobra, ale co robi ta organizacja oprócz udawania walki z religią i przejadania pieniędzy?

Nie mówię, że nie popieram likwidacji lekcji religii w szkołach i totalnej sekularuzacji państwa, ale w tej chwili działania tej organizacji nic nie dadzą.
Nie uda im się od tak usunąć religii ze szkół, bo mimo wszystko wciąż dużo osób w tym kraju wierzy. Tak samo nie uda się odsunąć łap kleru od spraw państwa i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Masterpolska94: konkretnie na przykład wywiera naciski na szkoły, żeby etykę traktować na równi z religią - mówić o niej, organizować na miejscu, zbierać deklaracje na równi z religią, zmniejszać presję na religię na przykład przez dbanie, żeby nie była w środku lekcji.

sformułowanie "udaje" walkę jest niesprawiedliwe.

piszesz, że społeczeństwo się laicyzuje, jakby to się działo samo. a dzieje się między innymi dzięki takim inicjatywom
@noelo_cohelo Ja na przykład sam z siebie zostałem ateistą. W moim przypadku w wystarczyło trochę myślenia przestałem wierzyć, bo nie widziałem sensu. Tak samo jest w przypadku moich znajomych.

Jedyne co takie organizacje potrafią wywołać to ból dupy u katechety/ki, bo oni wiedzą, że jak nie będzie religii w szkole to i nie będą mieli pracy.
Jak mój brat chodził do gimbazy to było oburzenie, że "jak to można wywieszać antykościelne billboardy?".
@Masterpolska94:

jedyne co może pomóc w dokonania ateizacji tego państwa to myślenie czego żadna organizacja nikomu nie wbije do głowy.


i tu się właśnie mylisz, myślenie nie bierze się samo z siebie, a etyka szalenie w tym pomaga ;)

To działa na tej samej zasadzie co te wszystkie inicjatywy polityczne mające na celu zmiany w tym państwu i wystawienie normalnych osób w wyborach. Postawią bilbordy, pokrzyczą, coś tam niby zrobią, a