Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy z Lightroomem.

Pracuję na dwóch monitorach/wyświetlaczach. Jeden to ten w laptopie (Dell Pracision M6800)

Jako monitor główny ustawiony mam dodatkowy monitor LG Ultrawide 29UM59.

Problem polega na tym, że pracując w Lightroomie nad zdjęciami (kiedy Lightroom jest przeniesiony na ten LG). Obraz jest znacząco przyciemniony ale wystarczy że przeciągnę Lightrooma na wyświetlacz "laptopowy" wtedy zdjęcia rozjaśniają się, kiedy z powrotem przeciągnę Lightroom na monitor LG od razu wszystko się przyciemnia. Uniemożliwia mi to obróbkę zdjęć na LG bo wszystkie zdjęcia są zbyt ciemne w porównaniu do stanu rzeczywistego i potem jak je przeglądam na laptopowym to są zbyt jasne (bo rozjaśniam je za bardzo pracując na monitorze LG). Podejrzewałem że to ma coś wspólnego z różnymi ustawieniami obrazu dla każdego wyświetlacza ale po przełączeniu na ustawienia fabryczne w obydwu wyświetlaczach nadal jest to samo. Nawet podkręcenie jasności w LG na maxa nie naprawia sytuacji.

Moja karta graficzna to Nvidia Quadro N3100M.
Ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić?

#pcmasterrace #fotografia #adobe #lightroom #kiciochpyta #edycja #pomocy
  • 9
@Namarin: Dodam że to występuje tylko w Lightroomie, więc już nie wiem czy to monitor czy jakieś ustawienia Lightrooma (chociaż zresetowałem ustawienia Lightrooma także) ale to nic nie zmienia.
@RBNG: No ten LG jest ciemniejszy (w nim jest kilka trybów obrazu takich jak "kino" czy "zdjęcia" lub ustawienia własne) ale nawet na fabrycznych ustawieniach jest ciemniejszy w porównaniu do tego z laptopa Della.
@tony_rogalik: Dzięki ziom. Pobrałem i zachowam bo wydaje się to przydatne. Okazało się że musiałem zmienić profil ISS bo miałem ustawiony na profil drukarki Canona. Musiałem pobrać profil ISS monitora Ultrawide i zmienić na niego w ustawieniach kolorów.