Wpis z mikrobloga

Caly rynek ubezpieczen OC/AC to jest dziwny... Mam samochod leasingowany, ubezepiczenie OC/AC/NWW/Szyby ubezpieczone w przyszlym roku 1600zl kupione u dealera od razu z samochodem, PGD. Zona miala 2x parkingowke, otarla kogos (poszla szkoda z AC i OC za kazdym razem) i dostalem wycene od banku gdzie leasinguje auto 3100zl... no trudno mowie. Natomiast dostalem dzisiaj maila z dzialu ubezpieczen PGD z wycena ubezpieczenia na 1700... czyli 100zl wiecej pomimo 2 szkod. Niech ktos to logicznie wytlumaczy kto sie zna? #samochody #ubezpieczenia #leasing
  • 2
@Distri_guy: Bo w pierwszych latach (lub pierwszym roku, zależy) dealer dopłaca do Twojej polisy swoją część. Czyli teoretycznie płacisz 1500zł, dealer dopłaca drugie tyle ubezpieczycielowi i koszt polisy to 3000zł, chociaż oficjalnie widzisz jedynie 1500zł.

Druga sprawa, że dealerzy jadą na oświadczeniach o szkodach zamiast weryfikacji w swoich polisach i podpisałeś polisę na 1700 jednocześnie oświadczając że miałeś tylko 1 lub 0 szkód. To też częsta praktyka, nie mówię że akurat
@Sekafinanse: Hej, nie sadze, ze doplacal. Nie bralem auta nowego, tylko 2-letnie. Natomiast nie mam tez pewnosci. Dostalem caly skan polisy na pelna kwota. Co do ilosci szkod to moj obecny ubezpieczyciel wie ile mialem i tak mi wyliczyli... coz, plakac nie bede. Dzieki za odpowiedz :)