Wpis z mikrobloga

#peugeot #auta #samochody #kupnosamochodu #silnik #kiciochpyta #porady chce kupić peugeot 208 i zastanawiam się jaki silnik to lepszy wybór? 1.2 puretech 110 czy może 1.6 blueHDI? Zależy mi na bezawaryjności i niskim spalaniu ale tez raz na jakiś czas aby w trakcie wyprzedzania nie mulić. Oba modele są w GTLine wersji. Codzienna trasa to 10km miasto i 12km autostrada w jedna stronę i czasem weekendowe wyjazdy na jakaś trasę aby coś pozwiedzać z żona i córka. Chyba ze polecacie coś innego? Jakiś inny model albo jakaś inna opcje silnika?
  • 10
@KRASZKI: Masz na myśli nowe? Zdecydowanie benzynka, spalanie jest serio malutkie, szczególnie po dotarciu... 208 jest trochę małe.. jeśli Ci nie przeszkadza to OK, ja mam 2008, z Pure Tech 1.2 130KM i leci jak rakieta :) nic więcej nie potrzeba, w trasie ma ciągle moc nawet przy 140 km/h ;) ... póki co żadnych problemów :) 110 jest ok, jechałem automatem i też ma niezłe przyspieszenie, ale 130 KM to
@strean: internauci piszą, że auto używane szybko traci na wartości, to jak od roku masz 208 to sprzedaj mi za 30% mniej bo podobno tyle traci na wartości po roku , jak masz 3 lata to za 50% bo tak piszą w internetach, że zakup nowego to frajerstwo bo można mieć klase premium za 30% ceny pięcioletnią
@strean: a jaka masz wersje warto zapłacić więcej za GTLine czy może być allure? A może active? Przypuszczam ze to indywidualne odczucia ale i tak zadam to pytanie.
a jaka masz wersje warto zapłacić więcej za GTLine czy może być allure? A może active? Przypuszczam ze to indywidualne odczucia ale i tak zadam to pytanie.


@KRASZKI: Ja mam Allure+ (czyli allure z pakietem promocyjnym). GTLine mi się osobiście z wyglądu nie spodobała, a to jedyne co dodawała (plus chyba jakiś pakiet, który akurat miałem w pakiece promocyjnym allure+, to trafiłem za fajny rabacik). W zasadzie mam full opcje, oprócz
@strean: na firme , burżuj, ja na etacie i to małym buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, w przypadku ludzi na etacie zakup auta w PL naprawdę jest #!$%@? , nie stać na dobre czytaj nowe auto, kredyty w hooj drogie, a używki oszukane wraki zagrażające życiu