Wpis z mikrobloga

Mirasy autoholicy,
Mam pytanie odnosnie kupna samochodu w Holandii i jezdzenia nim na terenie Niderlandow.
Dotychczas myslalam,ze wystarczy sie zameldowac w Holandii, by moc OD RAZU kupic auto , dzis doszly mnie plotki,ze trzeba byc zameldowanym min. 3 misiace ??? Meldowac sie bede dopiero teraz,a przyznam,ze nie mam czasu na zwlekanie z autem :D

Jak to wyglada w praktyce od 2019r ?
Macie jakies rady odnosnie tego jakie auto najlepiej sie sprawdzi na te drogi ,gdzie najlepiej szukac?

Czy orientujecie sie,czy jeszcze jakies zmiany od tego roku w przepisach (kupno auta, rejestracja, belasting itp)

#samochody #kupnosamochodu #auto
#holandia #niderlandy #pracazagranica
  • 11
  • Odpowiedz
@referentka nie sluchaj glupot. Najlepiej male i ekonomiczne, zaplacisz mniej belastingu. Jak masz meldunek to z papierkiem od sprzedawcy ( na nich jest kod dzieki, ktoremu wyrejesgruja auto) udajesz sie do oddzialu RDW w Twojej okolicy. Pani w okienku dajesz dowod, papiery i swoje id, placisz 20€ i udajesz sie do sprzedawcy. Dajesz mu papier, ze auto jest Twoje i wsio. Zaraz poszukam artykulu na necie bo mozliwe, ze cos pominalem
  • Odpowiedz
@referentka: to co panowie @rabbitat i @Tuff napisali + nie musisz do RDW gnać - w pobliskich punktach obsługujących PostNL też to można zrobić. A i dużo sprzedawców może to zrobić samemu.

3 miesiące czekania to jakieś banialuki.

A co do rad - elektryki i hybrydy mają srogie ulgi podatkowe, unikaj Diesli :D (moja była wozi się Renault Megane 1.4 Diesel który ją miesięcznie kosztuje więcej w podatkach i ubezpieczeniach niż mój Nissan z 3.5 benzyna). Ja zawsze się rozglądam przez gaspedaal.nl - taki agregat ze wszystkich stron
  • Odpowiedz
@sherkhaan: a może to być zależne od prowincji? Kupiłem auto w październiku zeszłego roku i nie musiałem do RDW gnać (polskie prawko + uittreksel & zakupy w Zuid Holland, a ja sam mieszkam w Noord Holland).

Nigdy tak naprawdę nie musiałem jechać do RDW bezpośrednio - tylko jak wyrejestrowywałem auto które już było poza Holandią - wtedy musiałem im tablice do ręki oddać w RDW. A tak to zawsze PostNL
  • Odpowiedz