Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś mini komputera (może jakies SBC?), z którego mogłbym zrobić router z access pointem. Moje wymagania to:
- można zainstalować na nim waniliowego linuxa (to jest dosyc mocne wymaganie, bo wiele plytek ktore znajdowalem dzialaly tylko z jakimis customowymi linuxami z przerobionym kernelem, bez potencjalnych update'ów)
- minipci-e lub/i m.2, do którego włoże kartę wifi
- 2x GBE
- usb 3
- najlepiej obudowa razem z gniazdami antenowymi (ale nie jest to obowiązkowe - w najgorszym razie wydrukuje sobie obudowe)
- x86 lub arm
- niski pobór mocy (tak, wiem ze z x86 moze byc problem).
- cichy (najlepiej chlodzony pasywnie)
Znajdę coś lepszego niż "mini pc" z aliexpress? https://www.aliexpress.com/item/Mini-Pc-with-Windows-10-celeron-3755-J1800-Quad-core-J1900-2-41GHz-Pentium-3805U-Industrail/32737713199.html
#router #accesspoint #pcmasterrace #siecikomputerowe #komputery
  • 32
  • Odpowiedz
wtedy wolałbym użyc switcha z vlanami chyba


@leoha: Można i tak, sam mam della FX170 do trochę innych celów, ale chodzi na zasilaczu 15W zasilaczu, łącznie z podpiętym po usb dyskiem 2.5", nie wiem po co w oryginale ponoć było 48W...
  • Odpowiedz
@leoha: polecam, Alix jest mały, bezgłośny, oszczędny, wydajny i niedrogi. Dedykowany pod zastosowania networking. Nie bierz żadnych ITX z wiatrakami, ani chińskich podrób Raspberry na ARM...
  • Odpowiedz