Wpis z mikrobloga

ale za to większą powierzchnie wymiany ciepła?


@Simfecstio: ten z większą mocą ma też większą powierzchnię płyt, nie sugeruj się wymiarem zewnętrznym, bierz jaki potrzebujesz do mocy pieca, większy nie zaszkodzi a cena jest zbliżona
@darek-jg: No właśnie o to chodzi, moc pieca z płaszczem wodnym to w sumie koło 17kw może 14 więc nie wiem czy jest sens brać aż tak mocny wymiennik. Zakładam, że im więcej odda ciepła tym łatwiej będzie przechwycić płaszcz wodny a to z kolei przełoży się na oszczędności. Chyba.
@darek-jg: Pompa na jedną kondygnacje to takiego wymiennika wystarczy taka? https://allegro.pl/oferta/pompa-obiegowa-do-pieca-co-25-40-180-mar-pol-6839329337?reco_id=bcaed0d4-3162-11e9-b3af-246e9680c9a8&sid=214dee23af5dacba6db9ec985d2421ccbc3b0218e9654c1f9eeca650c7d606e7
Bo w zestawach są często pompy "solarne" do instalacji solarnej ale to raczej z uwagi na dużą wysokość a ta pompa jest dość popularna i zużywa mało prądu a powinna starczyć, chyba?
@Simfecstio: Przeliczyłem sobie powierzchnie płytek i wymiar tego, jednak ta większą z mniejszą ilościa płytek ma faktycznie sporo większą powierzchnie oddawania tego ciepła. Więc to kupiłem, dzisiaj 15 monet wpada więc warto. Wysyłka za friko. A tak serio to instalacje robi ojciec instalator ale wymienników raczej nie montował. Dużo rzeczy można samemu ogarnąć. Z fachowcem jest szybciej i prościej ale niestety dużo drożej :(