Wpis z mikrobloga

Mirki pracuje od tygodnia na #callcenter, czyli tak zwana słuchawa. łącznie jest nas 30 osób, z tego 10 poprzez firmę zewnętrzną, w tym ja.
Jest jakaś #!$%@? akcja. Codziennie przyjeżdża pan kanapka z obiadami, ale ci co są na umowę o pracę, powiedzieli nam, że my z firmy zewnętrznej, nie możemy u niego kupować, bo są to jakieś wewnętrzne ustalenia w umowach. Jak on przychodzi, to zamykają takie szklane drzwi i nie wpuszczają nas. Wtedy wybierają jedzenie.
Potem oni zajmują kuchnie, robią w mikro dania od pana kanapki, a my po kątach jemy domowe kanapki z papierka jak podludzie.
Teraz pytanie czy spotkaliście się już z taką regułą?
#praca #pracbaza #pytanie #korposwiat
  • 73
@UZNANIE-2863-PLN: Jest szansa, że mają dofinansowanie do tych kanapek z ZFŚS, wtedy faktycznie nie powinniście ich dostawać w tych cenach co oni. Dofinansowanie posiłków z ZFŚSto popularna praktyka, nic nowego. Jeżeli z Twojej pensji nie niest potrącane na ZFŚS to głupio żebyś z niego korzystał. Natomiast absurdem jest, że Pan Kanapka nie może Wam sprzedawać kanapek w wyższej cenie niż im(nie uwzgledniając dofinansowania).
@UZNANIE-2863-PLN: Jak pracowałem chwile w korpo zauważyłem, że Ci ludzie mają jakiegoś joba na punkcie jedzenia w pracy. Jak jadło się kanapke z domu to patrzeli jak na podczłowieka a jak przyjeżdżał człowiek z jedzeniem to (dosłownie) niektórzy ludzie szli po korytarzu i darli #!$%@? że "X przyjechał!!!!" a na maila każdy dostawał oficjalną wiadomość z tą informacją. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Aktualizacja!!! Kanapka przyjechał dziś mega późno, zebrałem się na odwagę bo pozostali z naszej grupy kontaktowych to albo Ukraińcy albo małorolne słoiki. Zadziałałem sam, podjechałem fotelem do tego kolegi co nam tłumaczył, że kanapka nie dla nas i zacząłem go podpytywać o te reguły i zalisy, że my też chcemy i z kim zagadać. Typ chwile pomyślał i rzekł, że to już nieważne, że możemy też kupować od niego. Pół godziny potem
@UZNANIE-2863-PLN pracownicy agencyjni nie mogą być traktowani "gorzej" od osób zatrudnionych bezpośrednio przez zakład. Ale niestety pracodawcy różnie to obchodzą, albo po prostu liczą, że nikt nie będzie dociekał co może, a czego nie.
W zasadzie można to obejść, @Arytmetyk dobrze to wyjaśnił, jednak zależy co faktycznie jest powodem. Dopytaj :)
@UZNANIE-2863-PLN: czyli tak jak mówiłem XD gościu wam naściemniał żeby więcej zostało dla nich a wy potulnie nie zadawaliście pytań. ehhh ale tak to jest w życiu. CC to często pierwsza praca, człowiek z czasem się uczy że ludzie to #!$%@? i nigdy im się nie ufa a żarcie i kanapki w pracy to zawsze towar deficytowy ;) Będziesz miał dobre doświadczenie na przyszłość.