Wpis z mikrobloga

Mireczki #komputery #pcmasterrace szukam ssd na sata ~250gb do serwera w którym będzie ciągły zapis monitoringu z kamery w HEVC

na oko <50GB dziennie więc w sumie parametr TBW miałby znaczenie, dlatego może mlc, dlatego może goodram irdm, ale po tym teście to mi się odechciało
https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_ssd_goodram_irdm_gen2_rozne_wersje_i_rozna_wydajnosc?page=0,1

jakieś propozycje? czy może to zamykanie tabelek przez tego goodrama to manipulacja? bo TBW goodram ma bardzo dobre

lepiej jakby to tanie było ~ 180zł
  • 13
@SanFable: prąd znikomy, to jeden monitoring tam się używa dysków zwykłych a najlepiej to WD chyba z Seri green albo coś podobnego a nie ssd. Chcesz ssd kup sobie jakiś za 150zl najtańszy i tak parametry bez znaczenia bo zaraz ci padnie
@marcinnuri:

nie przedstawiłem całego designu systemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ssd na system+zapis z monitoringu(o ile wypali i nie będzie przesadnie obciążał serwera)

na przetrzeń 2x1tb sformatowane w ZFS mirroring
@Solitary_Man: co mi padnie w dysku? dysków ssd używam od poczatku jak wchodziły na rynek i były po 60GB i zasada taka, że jak nie trafisz na felerny model, który ma jakąś wadę co dysk ubija to ten dysk będzie żył i spokojnie zrobi TBW ponad deklarowane
@SanFable ok, chodzi jednak o to że ssd najbardziej zużywają się przy ilości zapisu, niestety ale monitoring chodzi Ci 24h na dobe nawet jak to jedna dwie domowe kamerki zapisujące w fhd na 15-25 klatek to tak mały dysk bardzo szybko umrze. Nawet jak weźmiesz gwarancję dłuższą i będziesz go kilkukrotnie reklamowal to pomyśl ile czasu stracisz na stawianie tego na nowo skoro ma być tam też system,, reklamacjach no i potrzebny
@TomdeX: mało dysków adata jest sprawnych, ale 5 lat gwarancji robi argument, nawet jakby miał się zajechać po kilku latach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@conTEq: jest gdziekolwiek jakieś info o zajechanych dyskach? bo mi ani jeden nie padł, przy czym faktycznie kupowałem dobre, polecane modele, tak samo TLC niby takie słabe, a miałem ponad 5 lat samsunga 840 evo i wszystko na nim robiłem, masę godzin
@SanFable ok, chodzi jednak o to że ssd najbardziej zużywają się przy ilości zapisu, niestety ale monitoring chodzi Ci 24h na dobe nawet jak to jedna dwie domowe kamerki zapisujące w fhd na 15-25 klatek to tak mały dysk bardzo szybko umrze.


@conTEq dyski SSD na MLC wytrzymują zapisy grubo ponad 1 PB...

@SanFable: W sumie ten model Adaty to jedyny, który mogę polecić, głównie przez kości MLC, 5 lat gwarancji
@TomdeX: No i wziąłem adatę, dla potomnych napiszę

256GB TBW=200TB, ponoć aby mieć 5 lat trzeba zarejestrować

dynamiczny bufor SLC=dysk po zapełnieniu 50% zwalnia do 100MB/s, zobaczę jak to w praktyce będzie wyglądało, ale i tak myślę, że jak debian dostanie ssd to będzie przyjemność w korzystaniu z konsoli (wszystko będzie momentalnie się działo :D). Może podczas normalnego użytkowania to będzie denerwować (ojj samsung 840 evo zwalnial znacznie po zapelnieniu cache,