Wpis z mikrobloga

#motomirko #motocykle #motomirki

Mirki lata ktoś z was po mieście w kasku otwartym na moto? Zastanawiam się czy nie kupić sobie na ten sezon do latania po mieście na nakedzie (CBF600) kasku typu Jet. W zeszłym roku latem była masakra w integralu a taki Jet do miasta nie dość że chłodniej to jeszcze pole widzenia dużo większe.
  • 20
  • Odpowiedz
@morghul: Uważam że jet to słaby pomysł,predzej bym zainwestował w dobrego szczekowca i mial kask na wszystko. Z wlasnych doświadczeń często po mieście widuje osoby w szczekowcach. Mozna na swiatlach podniesc szczeke,jadac w korku, tocząc się slamazarnym tempem w miejskim ruchu a jak odkrecasz zamykasz szczeke i jazda. Co do twojego integrala mysle ze zwyczajnie mozesz miec słaby kask (ze słabą wentylacją) i zapewne czarny i dlatego Ci tak daje.
  • Odpowiedz
@PancakeV: nie latam w kombi na nakedzie bo wygląda się wtedy jak idiota ;) a poważnie, jeżdżę do roboty jak jest pogoda, coś załatwić jak jest pogoda, do znajomych i jak jest pogoda i nie mam nic do przewiezienia (wtedy auto). Latam w czarnej skórze i jeansach. Typowo miejskie latanie po kilka km dziennie i to w małym mieście, żadnych obwodnic i tras szybkiego ruchu. Szczękowiec jest ciężki i duży,
  • Odpowiedz
@atheling-bunghole-unlade: Nie przeczę ale coś za coś. Zdaję sobie sprawę że integral jest bezpieczniejszy, nie urwałem się z choinki w tej kwestii ale jazda na moto sama w sobie jest niebezpieczniejsza niż samochodem a ta niebezpieczniejsza niż autobusem a ten niebezpieczniejszy niż pociąg a ten niebezpieczniejszy niż samolot...
Nie chodzi tu o co co jest bezpieczniejsze bo gdybym tak na to patrzył to bym z piwnicy nie wychodził. Miliony ludzi
  • Odpowiedz
@morghul: zabawne, że w takich Włoszech czy Hiszpanii, praktycznie wszyscy po mieście jeżdżą w otwartych kaskach i żyją :)
Generalnie ja bym pojechał do sklepu, zobaczył jakie modele w ogóle pasują na twoją głowę i dopiero szukał info w necie. Więcej się dowiesz pewnie od skuterowców niż motocyklistów.
  • Odpowiedz
@Mu_H: kultura jazdy w tamtych krajach jest całkiem inna. Tam duzy procent ludzi jeździ na moto, w Polsce motocykliści to dla większości idioci którzy chcą się zabić .
  • Odpowiedz
@morghul: otwarte kaski są po prostu mniej bezpieczne. Twoja morda, twoja decyzja. Nie szukaj uzasadnienia w necie bo nie znajdziesz.
Jak już do wypadku dojdzie to insz allah. Trzeba próbować się zabezpieczać ale można mieć pecha i przy wsiadaniu na moto się przewrócić i kark skręcić. W Niemczech możesz jeździć całkiem bez kasku, trzeba zdać test psychologiczny i jazda. To jest dopiero komfort!
  • Odpowiedz
@morghul: wielu wypadków można by uniknąć mając większe pole widzenia... pro argument :D zwłaszcza jak jedziesz w korku i zgarnię cię kierowca zmieniający pas bez spojrzenia w lusterko :)

kolega rok temu dokładnie w taki sposób sezon zakończył, wylądował na torach tramwajowych, w szynę trafił dokładnie dolną częścią kasku chroniącą szczękę :)

tak jak napisał @vaneck Twoja morda Twoja sprawa, najwyżej dołączysz do grona zdziwionych :)
  • Odpowiedz
większe pole widzenia... pro argument :D zwłaszcza jak jedziesz w korku i zgarnię cię kierowca zmieniający pas bez spojrzenia w lusterko :)


@amath: yhy... no pole widzenia na moto nie ma znaczenia tylko dla tego że gość #!$%@? się w Twojego kolegę bez patrzenia w lusterka? No to jest #!$%@? pro argument na pewno...

Moja morda i moja sprawa jak napisał @vaneck, #!$%@? mi oczywiste oczywistości kiedy nie
  • Odpowiedz
@morghul ludzie dają ci dobre rady, a ty się oburzasz, że są niezgodne z tym co myślisz.
Nikt cię do niczego nie zmusza, zapytałeś czy to dobry pomysł, odpowiedzieli że nie bo jet jest mniej bezpieczny.
Nie musisz się z tym zgadzać, idź do sklepu i kup co chcesz.
  • Odpowiedz
@morghul: #!$%@? typie, piszesz "zastanawiam się" a nie "jaki wybrać" to chyba logiczne, że będą leciały argumentu za i przeciw, nie? Wszedzie ciśniesz "nie o to pytam" to #!$%@? zadaj to pytanie a nie na każdy argument odpowiadasz, jakbyś już podjął decyzję. Po #!$%@? sie tu pytasz jak sam wiesz lepiej, kup #!$%@? tego jeta i nie #!$%@? ludzi w internetach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sebawo zadałem, pytałem czy ktoś lata w jetach na Moto a usłyszałem #!$%@? na temat bezpieczeństwa jakby to było jakaś tajną wiedzą, przecież to #!$%@? oczywiste że otwarty będzie mniej bezpieczne niż integral.

I chodzi mi o tego typu kask, pełna szyba.
  • Odpowiedz
@morghul: ja tam bym obstawiał ze szczęką...

sam mam i jak jeżdżę po mieście to szczena do góry, jak gdzieś w trasę to szczena na dół...

Raz zalożyłem "orzeszek" i akurat wtedy się #!$%@?łem więc głupie pomysły już mi do głowy nie przychodzą :D
  • Odpowiedz