Wpis z mikrobloga

#ztm #komunikacjamiejska #warszawa

Mirki!!

Do czerwoności doprowadzają mnie autobusy w Wawie, jeżdżą jak chcą, nie przyjeżdżają wogóle, a odpowiedzi jakie dostaję w związku ze skargami wołają o pomstę do nieba - tramwaj nie przyjechał bo się spóźnił bo korki (o 6 rano widzieliście kiedś korek w centrum?)
Do roboty spózniam się notorycznie, mam do wyboru:

- wierzyć, że przyjedzie wg rozkładu i być w robocie jak człowiek
-jezdzic wcześniej i być zamiast na 7 na 6 w robocie...

#!$%@? mnie, że jestem ruchany w dupę i to bez wazeliny. Macie jakieś pomysły? Myślę o pisaniu całymi nocami skarg, by na każdą musieli odpowiedzieć, ale żeby to miało sens, to większą akcja musiała by być chyba....
Nie mam sił :(
  • 14
  • Odpowiedz
@DFGT: Różnie bywa. Z centrum do Legionowa - tutaj dochodzą przesiadki z SKMka więc spóźniony tramwaj to kaskada kolejnych problemów. Czasami 5setka z Targówka na centrum, dzisiaj czarę goryczy przelała 520 z Gocławia do centrum właśnie teraz, o 21.... Jestem ciekaw czy znowu będą tłumaczyć się korkami na drodze....
@Lubie_Pizze: oczywiście, mam taką opcję. Mam też opcję korzystania z usługi na którą się zgodziłem kupując bilet długoterminowy..... A nie daj
  • Odpowiedz
@gobi12: przejdź się na dworzec gdański ok godziny 6-7.... SKM 9, z zachodniego zaczyna bieg.... Co drugi/trzeci raz mam ok 10-15 min spóźnienia ...

Domyślam się, że jakiś pociąg się spóźni, drugi musi stać, czekać go przepuścić i stąd robią się zatory.... Rozumiem. nie rozumiem, dlaczego w cywilizowanym kraju, to się zdaża
  • Odpowiedz
@Lubie_Pizze: oczywiście, gdyby to był priorytet, być na czas w pracy to masz rację. Co jeżeli liczy się czas (nie stanie w korkach), pieniądze (oszczędności) ?

Tym rokiem myślenia można powiedzieć:
Kupiłeś sobie dom? Deweloper poleciał w kulki i dom się rozpada po kilku latach/miesiącach ? Kup sobie nowy, albo najlepiej sam go sobie wybuduj.... Mam rację ?
  • Odpowiedz
@paulinapa: to nie o to chodzi, mylisz kompletnie sytuacje, jesli masz auto ale z powodów oszczedzania pieniedzy jezdzisz komunikacja to okej, ale skoro to Cie zaczyna #!$%@? to sie przesiac na samochód jesli dobrze wiesz ze ze skargami nic nie ugrasz. No a jesli nie masz prawka to masz duzy problem no xd
  • Odpowiedz
@Lubie_Pizze: rozumiem Cię.... ale ;-) to jest leczenie objawów, a moim zdaniem głównym źródłem problemów jest niekompetencja ludzi zarządzających tym wszystkim, ale na to (żeby to zmienić, walczyć z tym) jestem za mały :(
  • Odpowiedz
@paulinapa: Polecam zainstalować BusLive. Ja nie patrze na rozlkad tylko na rzeczywistą lokalizację autobusu. Gorzej jak trafiasz w autobus po przesiadce z metra bo aż tak to ciężko trasę zaplanować.
  • Odpowiedz
@Unik4t: o taką odpowiedź nic nie robiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki, wypróbuję.

@chrup: godzina jest podkoloryzowana trochę ( ͡ ͜ʖ ͡) o ironio - Śródmieście. Kwestia kursowania skm'ek. Jeżeli muszę otworzyć zakład, muszę być o 7:30 na miejscu. Poprzedni rozkład (zmieniają się co pół roku/rok) - uwzgledniając SKM i KM na miejscu byłem o 7:25 lub o 6:45. Teraz 7:40
  • Odpowiedz