Wpis z mikrobloga

Dzień dobry tag #linux
Potrzebuję możliwie prostej dystrybucji dla początkującego użytkownika. Chcę zrobić stację roboczą dla mojej mamy na której będzie wykonywała proste czynności księgowe (musi obsłużyć wspaniałą aplikację Klient_JPK od ministerstwa finansów). Reszta nie ma większego znaczenia. Główny nacisk to prostota i bezobsługowość środowiska (aktualizacje w tle itd). Zastanawiam się nad #mint i #ubuntu. Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.
  • 9
@pepies: W Mincie, masz na pewno możliwość automatycznych aktualizacji, jednak jak już sam system ostrzega mogą być z nimi rzadko problemy, dlatego należy skonfigurować(bardzo prosto) kopię zapasową w Timeshift.
@qarmin: od dziesięciu lat kolejny ROK LINUXA a dystrybucje nadal potrafią się wykrzaczyć od samej aktualizacji jak Ubuntu 8.04? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A z aktualizacji Windowsa się śmieją...
@pepies: debian minimal od zera z fluxboxem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

OS to #!$%@? NARZĘDZIE, służy do zarządzania plikami i odpalania programów, JAKIEKOLWIEK bajery graficzne są absolutnie #!$%@? ZBĘDNE


To jakby nie wiem #!$%@?, kupić nowy samochód a potem zalać podłogę betonem i postawić w środku dębową ławę a w oknach firanki. PO KIEGO #!$%@? CI TO #!$%@?. OSZCZĘDZAJ RAM GDZIEKOLWIEK JESTEŚ!
@pepies: Mogą, rzadko się to zdarza ale mogą. W linuxie aktualizujesz każdy element osobno i z tego powodu mogą niektóre rzeczy niewspółgrać ze sobą. Linux Mint(jak i Ubuntu LTS), jest dość stabilny bo korzysta z tego, że inne dystrybucje wprowadzają przed nim i wiadomo jeszcze przed wydaniem aktualizacji czy dany pakiet będzie stwarzać problemy.