Wpis z mikrobloga

@Kasahara @Estetykatopodstawa i wszystkie inne #mikrokoksy z #silownia
Sorki, że znów zawracam Wam gitarę, ale naprawdę nie mam nikogo wśród znajomych kto ćwiczy siłowo i nie mam z kim się konsultować. Jak będziecie kiedyś w Gdańsku to stawiam piwko / shake'a białkowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy ten przysiad jest wystarczająco poprawny żeby robić go z obecnym ciężarem? Głównie martwi mnie zapadanie się kolan do środka podczas wstawania. Ewidentnie w ten sposób kompensuję sobie brak siły (tylko w którym miejscu?) To akurat jest 72,5 kg. Przy 60 nie mam tego problemu.

To jest filmik o ile dobrze pamiętam z 4 serii, więc sił było już mniej niż na początku.

Oglądałem już filmiki i artykuły na temat "co zrobić żeby w dłuższej perspektywie czasu kolana się nie schodziły" ale nie takie jest pytanie. Pytanie brzmi - czy w obecnej chwili dokładać ciężar skoro jestem w stanie wstać, czy cofnąć się do 60kg gdzie robię go, jeśli nie poprawnie, to przynajmniej dużo bardziej poprawnie technicznie, i jeszcze raz sobie poprogresować. To w sumie tylko 2 tygodnie, a nigdzie mi się z tym progresem nie spieszy. Zdrowie najważniejsze :)

Please help :)
ArRog - @Kasahara @Estetykatopodstawa i wszystkie inne #mikrokoksy z #silownia 
Sork...
  • 18
@abc3: No właśnie też mi to przeszło przez myśl, że skoro kolanom tak wygodniej, to czemu by im na to nie pozwolić poprzez takie ułożenie stóp o jakim Ty piszesz :) A tak to jeszcze podczas wstawania mocno walczę żeby rozchylać te kolana zamiast skupić się tylko na podniesieniu dupska.
@ArRog: kąt nagrywania taki sobie, ale tak jak kolega wyżej napisał, zacznij od bardziej prostego ustawienia stóp. Kompletnie tracisz stabilność przy wstawaniu. Pokaż jeszcze ujęcia z tyłu i z boku.
@ArRog: Stojąc prosto z ciężarem, spróbuj naprzeć stopami na podłoże tak, jakbyś chciał rozszerzyć nogi jednocześnie rotując je na zewnątrz i z taką rotacją schodzisz na dół.
@fenixon: Nie mam teraz pod ręką żadnych sensownych filmików z innych ujęć, a w pracy jestem ;) Z resztą mam tylko z niższych ciężarów. Staram się rotować stopy tak jak mówisz, ale kolana żyją własnym życiem.

@beefislife: No właśnie mega koślawo, ale uważam że to właśnie przez kolana. Robię takiego X żeby łatwiej podnieść się z ziemi. Przy niższym ciężarze o jakieś 15% jest ok.

@rudy_bigos: Zdrofit Suchanino. Brak
@beefislife: Źle się wyraziłem. Też nie uważam żeby kolana były przyczyną. Z resztą napisałem w głównym wpisie " Ewidentnie w ten sposób kompensuję sobie brak siły (tylko w którym miejscu?". To co teraz miałem na myśli to, że kolana są przyczyną tego jak koślawo to wygląda :D
@ArRog: mi tez pomogły (chyba) wolne schodzenie w dół i pauza, 5-8 ruchów, z 50% rm. A tak ogólnie to pewnie najbardziej pomoże dłuższe obycie pod sztanga
@rudy_bigos: a tiger to nie właśnie zdrofit? Czy w manhattanie został?