Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Potrzebuję pomocy/porady z #informatyka. Z uwagi na to, że współpracownicy coraz częściej zawracają mi głowę o te same pytania pomyślałem, że warto byłoby zrobić dla nich "pomoc naukową", taki interaktywny flowchart z polami do wyboru i pytaniami typu tak/nie. Wpłynie to na moją #produktywnosc


Podsumowując
Szukam programu za pomocą którego mógłbym utworzyć interaktywne drzewo decyzji (interactive decision tree/Interactive troubleshooting). Chciałbym otrzymać najlepiej pojedynczy plik który może być uruchamiany na komputerze pracownika lub umieszczony na serwerze wewnętrznym (nie może to być płatna usługa sieciowa; nie może wymagać instalacji czegokolwiek do otworzenia pliku wynikowego; nie może wymagać uprawnień administratora).

Google nie przynosi spodziewanych wyników. Znalezione przeze mnie rozwiązania:
https://zingtree.com/
https://textografo.com/
są niestety płatne i działają na serwerze usługodawcy.
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Skwarek85: wgrywanie pliku na komputer i uruchamianie będzie problematyczne. Szukaj czegoś webowego.

Fajny pomysł na projekt. Do zrobienia w Angular/React/Vue + Java/C#/Python/Ruby/JS.
Kiedyś szukałem pomysłu na projekt i bym ci to zrobił. Ale obecnie nie mam potrzeby.
wgrywanie pliku na komputer i uruchamianie będzie problematyczne. Szukaj czegoś webowego.


@mk321: Dzięki za odzew. Własnie usługa webowa choć wygodna odpada. Ma to działać w intranecie lub lokalnie na komputerze pracownika (dane wrażliwe, tajemnica przedsiębiorstwa itd). Nie mogę wystawić danych na zewnątrz (zrzuty ekranu zdradzałyby choćby wygląd). Stąd taka restrykcja.
Z wymienionych przez Ciebie języków tylko Python wchodzi u mnie w grę ale... wymaga instalacji środowiska na komputerze pracownika. Żeby to
@Skwarek85: Jesli pracownik nie ma zainstalowanego VISIO pliki visio otwierane są w internet explorer. Można też flowcharty przekonwertować do pdfu. Jeśli chodzi o interaktywnośc to nie wiem, nigdy jej nie testowałam, ale robienie diagramow na zasadzie (if YES then do this..) sprawdza się swietnie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Skwarek85: jak pisałem o aplikacji webowej to nie chodziło mi o to że gdzieś w internecie. Ani nie chodziło mi o to, żeby instalować Pythona na komputerze użytkownika.

Chodzi o standardową aplikację klient serwer. Robisz aplikację serwerową z interfejsem webowym. Tylko na serwerze instalujesz Pythona/Jave/C#.
Użytkownik wchodzi przez przeglądarkę internetową np. Chrome, Firefox. Tylko tego potrzebuje.
Wszystko jest w sieci lokalnej.

Założę się że moja propozycja spełniłaby twoje zapotrzebowanie. Tylko użyłem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Elia: serio w Visio można robić takie interaktywne PDFy? Wiem że PDF mają taką możliwość, ale nie spodziewałem się akurat Visio to potrafi.
@Skwarek85: przyszło mi do głowy jeszcze coś. Kojarzysz Google Ankiety? Możesz zrobić ankietę, dać pola do wpisania, checkboxy do zaznaczania, listy do wybierania. I na podstawie warunków (prostych np. if wybrano tą wartość z listy), to przechodzenie na wybrany krok formularza. Spełniłoby to twoje oczekiwania? Wiem, że to jest narzędzie online na serwerach Google.

Ale są darmowe odpowiedniki, które instalujesz na swoim serwerze (wtedy masz w intranecie). Np. LimeSurvey.
@mk321: Muszę zweryfikować. Od czasu do czasu bezpieka aktualizuje politykę bezpieczeństwa i dostęp do usług googla jest zablokowany na dzień lub dwa. Ale pomysł z ankietami przeanalizuję.
@Skwarek85: jak Excel ci wystarczy to spoko. Albo np. te ankiety.

Ale gdyby nie to daj znać. I o ile będziesz tego jeszcze potrzebował za kilka miesięcy.

Tylko musiałbyś powiedzieć dokładniej jakie masz wymagania.
- Administrator jak ma widzieć odpowiedzi? Wystarczy najprościej czyli zapis na dysk na serwerze w CSV (plik tekstowy, wartości oddzielone przecinkami, ciężko się czyta)? Czy musi być bardziej przyjazne? Np. jakaś tabelka, zapisywanie do bazy, wyszukiwanie, sortowanie?
@Skwarek85: właśnie mi chodziło o to, żebyś nie korzystał z ankiet Google, bo jest online. Dałem tylko jako przykład, żebyś wiedział o jakiego typu rozwiązaniu mówię (ankiety), które możesz sam zainstalować lokalnie.

Chociaż w drugiej strony może akurat z usług Google możecie korzystać. Wiele firm tego używa (nawet emaile pracownicze mają w Google Apps).

Jak tak to już nawet lepiej użyć Google Sheets niż zwykłego Excela.