Wpis z mikrobloga

To uczucie, kiedy żona rzuca gównopracę (w której usychała) i planuje założyć własną działalność w dziedzinie, która ją pasjonuje, ale musi nie pracować przez pół roku, żeby otrzymać dotację z UP (którą przeznacza na szkolenia, podstawowe wyposażenie oraz niezbędne środki oraz reklamę) i w tym czasie ja wspieram (finansowo i duchowo) ją w jej postanowieniach bo zawsze byłem zdania, że podstawa w życiu to samorealizacja (chociaż byłem seceptycznie nastawiony do kierunku który obrała) i po ponad roku jej działalności ma już bazę stałych zadowolonych klientów + dochodzą nowi i potrafi zarobić fajna kasę robiąc to co lubi i z uśmiechem wychodzi do pracy. Takie tylko #chwalesie #pracbaza

P.S aha i nie są to tipsy.
  • 161
@goly8622 pozdro, ja od grudnia czekam na rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń o dotacje, a narazie dali ogłoszenie, że zaczną w pierwszym kwartale. A ja już w domu nie mogę wysiedziec i wszyscy ze mnie cisną, że mieszkam z rodzicami. Durna biurokracja.
@goly8622: jakich #!$%@?, twoja żona dostała pieniądze z naszych podatków na prowadzenie firmy. Mogła pracować przez te pół roku i zarabić a nie wyciągać z dotacji. Fajnie że się samorealizuje ale za cfaniactwo gardze.
@Oszukistaaa: wyjątkowy pech, u mnie wszystko poszło błyskiem, jedną poprawkę w urzędzie robiłem.
@Raum: ponad 50k. @lubiejablecznikzkruszonka: wniosek, dokumenty wymagane (różne w różnych miejscach), biznesplan. Ja zamknąłem wszystko w około stu stronach A4, pisałem i wypełniałem wszystko sam, na 70 wniosków dwa były zrobione samodzielnie. Oba uzyskały najwyższe wyniki w punktacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@feelbeats: Nie no, myśląc dotacja z UE miałem na myśli 250+ xD
Przy 50 i spełnieniu warunków innowacyjności to się nie dziwię że łatwo poszło. Jak kontrole?
@Raum: takich dużych nie było w programie, w którym brałem udział, dodatkowo nie wiedziałbym jak zagospodarować aż taką kasę. Obecne było spoko, bo miałem możliwość wyjścia lekko powyżej tej kwoty, ogólnie kupiony sprzęt już się niemal zwrócił, więc jest ok :)
Kontroli jeszcze nie było, jedynie podstawowa z US, załatwiona przez telefon, bo pani się nie zapowiedziała i myślała, że zawsze będę w domu xD Jak się dowiedziała, że to praca