Wpis z mikrobloga

Zbliża się nieszczęśliwy czas, w którym różne dziwne środowiska usiłują narzucić Polakom kult zbrodniarzy, mieszając ich z autentycznymi bohaterami jak Pilecki. (Tu wskazuję na freaków plujących w twarz rodzinom ofiar z Zaleszan, Szpaków, Zani, Puchałów Starych 23-go lutego w Hajnówce oraz wesołą gromadkę z #marszniepodleglosci, która po raz kolejny promuje swoje wydarzenie 1 marca w Warszawie twarzą Rajsa Burego - a później będą łgać, że "komuniści im przeszkadzają czcić bohaterów").

Gwoli przypomnienia zatem. (Wszystkie cytaty z materiałów IPN przed "dobrą zmianą").

#historia #buryniejestbohaterem #bekaznarodowcow #polityka #obywatelerp #ipn
Andreth - Zbliża się nieszczęśliwy czas, w którym różne dziwne środowiska usiłują nar...

źródło: comment_D3qWhZEd636fWUcItpaMU66dSwxSyj4Q.jpg

Pobierz
  • 8
@Andreth: Coś w tym jest. Nie mierżą mnie może próby uogólniania bohaterstwa Żołnierzy Wyklętych, bo pozytywnych osób jest w tym gronie zbyt wiele, a co najmniej dziwnie wyglądałby transparent w stylu:

CHWAŁA ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM*
* - nie dotyczy Kurasia, Rajsa itd

ale, na litość, promujmy największych bohaterów!
Nie mierżą mnie może próby uogólniania bohaterstwa Żołnierzy Wyklętych, bo pozytywnych osób jest w tym gronie zbyt wiele


@Kalafijor: A co to są ci "Żołnierze Wyklęci"? Bo wrzuca się w tę kategorię tak różne osoby, że nie jestem w stanie się do tego twierdzenia ustosunkować. Pilecki był na pewno postacią pozytywną - ale Pilecki nigdy nie walczył zbrojnie przeciwko rodakom, był ofiarą mordu sądowego za całkowicie pokojową działalność.

Zestawianie go z
tobie się tak wydaje a w światowych mediach nikt nie patrzy na daty partyzanci to partyzanci. Później się dziwić że kręcą debilne seriale. Pożyteczni idioci mówi Ci to coś?


@Jebwleb: No, wreszcie udało ci się napisać coś z sensem. Nic nie ma tak świetnej obsługi medialnej Sputnika itp, jak te marsze w Hajnówce i jak gęby Burego czy Ognia na plakatach "Żołnierzy Wyklętych". Kto was idioci namawia do kultu akurat tych