Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki! Z rowerami nie miałem styczności od ponad 10 lat i mam zamiar sobie coś sprawić aczkolwiek nie mam zamiaru szaleć, czytałem rowerowe FAQ i generalnie wybór padł na szose z racji bycia krasnoludem obowiązkowo rama S. Budżet wyjściowy był w wysokości 1000 zł, zastanawiałem się nad tribanem 100 aczkolwiek im dłużej czytałem tym bardziej wybór przeszedł na stronę rozsądnej używki. Szukałem głównie używanego tribana 500 najlepiej sprzed microshiftu ale nic w moim rozmiarze ramy nie siadlo. Jako że okrutnie słabo idzie mi ocena czy coś jest warte danej ceny czy nie mam możliwość kupna Kross Vento 1.0 z 2017 za niecałe 1400 zł jest to taki max maxów na jaki mogę sobie pozwolić przy obecnym budżecie, podobno stan igła mało jeżdżony wymienione siodło na lepsze, pedały i dorzucony jakiś komputerek Shimano. Czy jest to warte swojej ceny czy może uzbroić się w cierpliwość i szukać czegoś innego (najlepiej jakieś przykłady co konkretnie jest warte uwagi) bo nie ukrywam najchętniej wydałbym tą stowę, dwie mniej. Ale jeżeli ma być to dużo gorszej jakości rower to nie ma to sensu.
#rower #szosa #pytaniedoeksperta
  • 9
@Vamiacz: bo to są szybkie strzały - wystawione znikają w dzień, czasami w dwa. Mają błędnie nazwane ogłoszenia (w stylu Gigant zamiast Giant, mało szczegółów w nazwie, np. "Rower szosowy"), wystawione są w złych kategoriach. Ot, szukać i czekać, z czasem coś wyjdzie.
via Android
  • 0
@dymel no cóż więc niestety taka metoda dla mnie jako konkretnego laika odpada. U mnie ciężko z rozróżnieniem czy rama jest faktycznie spoko czy pomalowane stalowe ciężkie sprzęciwo z czasów prlu. Dlatego staram się balansowac między modelami ogolnie popularnymi właśnie jakieś krossy czy triban 500/520 nie mam zbyt dużej wiedzy w tym zakresie i nawet ciężko z szukaniem czegoś poza tym spektrum 3-4 modeli. Rozszerzył bym o coś poszukiwania ale po prostu
via Android
  • 0
@dymel masz może jakieś przykładowe modele których warto szukać w moich widelkach tak 1200 + jakieś grosze mogę dorzucić ale to max maxów sprawdzałem wyszukiwaniem w opisach olx Shimano Claris ale nic mi nie mówią te rowery (°°
@Vamiacz: nie mam żadnych preferowanych marek, ale dobrze by było aby była 'firmowa'. Szukaj sora, trek, giant, gigant, claris itd. itp. - to nie jest tak że cały czas są dostępne w okolicy.
via Android
  • 0
@dymel no mam tam parę sztuk zapisanych w zakładkach bo szukam od blisko dwóch tygodni ale dalej nie mam pojęcia w jakim kierunku iść i co brać
@Vamiacz: tak jak pisałem - poniżej 2x8 (ew. 3x8) bym nie schodził. Taki triban 500 nie jest aż taki zły (na widelcu z karbonu), później można by klamkomanetki i przerzutki od shimano wstawić i będzie ok.