Wpis z mikrobloga

Dlaczego taguję moje wpisy od tej pory też #redpill i namawiam do tego osoby o zbliżonym profilu ideowym? Czerwona pigułka za sprawą «Matriksa» stała się symbolem uwolnienia od wszechobecnego kłamstwa. Określenie to zostało przejęte przez różnej maści mizogińskich oszołomów, ale miejmy to gdzieś. Bo to my - antykapitalistyczna lewica - prostujemy wszechobecne kłamstwa orędowników systemu, demaskujemy fałsz burżuazyjnej propagandy przekazującej fikcyjny, cukierkowy obraz kapitalizmu nie mający wiele wspólnego z rzeczywistością oraz budzimy zdrową świadomość klasową ludzi pracy by bronili swych racji w walce z wyzyskiem i nie dawali się mamić neoliberalnej demagogi!

Nasz sztandar płynie ponad trony,

Niesie on zemsty grom, ludu gniew,

Przyszłości rzucając siew,

A kolor jego jest czerwony,

Bo na nim robotnicza krew!


#antykapitalizm #bekazprawakow #neuropa #socdem #socjalizm #anarchizm #komunizm
  • 32
@lewackie_japko: Nie ma ale jak nie zauważyłeś to rozmawiamy o tagach. A w internecie (w tym na wykopie) panuje pewny porządek jeśli chodzi o tagi. Nikt nie mówi o zawłaszczeniu terminu samego w sobie ale o tag. Tak samo, jak błędem jest umieszczanie muzyki elektronicznej pod tagiem #elektronika. To wynika z pewnych zasad panujących na różnego rodzaju serwisach.
Lewactwu jak zwykle trzeba tłumaczyć dyskusję i sedno sprawy.
Wystarczy zajrzeć chociażby do Wikipedii zanim się coś napisze zamiast zawracać mi głowę

W sensie nadanym przez Karola Marksa burżuazja, to ukształtowana w okresie formowania się kapitalizmu klasa właścicieli podstawowych środków produkcji.


Jak z kimś dyskutuję to staram się znać chociażby podstawową terminologię.
uspołecznienie środków produkcji znacznie ograniczy ich potrzebę


@Revmir: Jedyne co zrobi uspołecznienie środków produkcji to spadek produkcji i w konsekwencji ubóstwo społeczeństwa. W każdym razie jeśli doprowadzilibyście do realizacji swoich idei, to ja przestaje pracować. Po co? Skoro nic nie robiąc mam taki sam byt.
Jedyne co zrobi uspołecznienie środków produkcji to spadek produkcji i w konsekwencji ubóstwo społeczeństwa.


@mamtrzybuty: niby czemu?

W każdym razie jeśli doprowadzilibyście do realizacji swoich idei, to ja przestaje pracować. Po co? Skoro nic nie robiąc mam taki sam byt.


@mamtrzybuty: kto nie pracuje niech też nie je.
kto nie pracuje niech też nie je.


@Revmir: Nie przestanę pracować całkiem, będę chodził do pracy, może nawet coś zrobię jak będą patrzeć, ale nie więcej niż absolutne minimum. Z reszta kto będzie tego pilnował? Niech zgadnę, pewnie jakaś milicja?
ja się nie pytam o ciebie tylko większość pracowników w skali globalnej. Co ma do tego system gospodarczy niby?


@Revmir: To, że jednostka zawsze przedkłada swoje potrzeby nad potrzeby społeczne. System socjalistyczny choć piękny w idei, nie ma zastosowania przy egoistycznej ludzkiej naturze.
@mamtrzybuty: a co to ma niby do rzeczy? W socjalizmie nie ma sprzeczności między potrzebami jednostki i społeczeństwa, występuje zasada "każdemu wg pracy". Nawet gdyby przyjąć, że człowiek ma egoistyczną naturę (co jest tylko częściowo prawdą) to to nadal jest argument przeciwko kapitalizmowi - bo niby z jakiej racji ludzie mają chcieć poświęcać się dla dobrobytu burżujów?

Odpowiadanie na taką argumentacje jest naprawdę nużące.. Lewicy potrzebne są solidne media bo odpowiadanie
@Revmir: To wpiszcie jakiś manifest czy coś, a nie czekaj... Takie zasady "każdemu wg pracy" to można najwyżej na plakat wpisać. Zawsze jest decydent, który rzadko będzie sprawiedliwi. Nie mówiąc o tym, że taka gospodarka nie potrafi odpowiedzieć na realne potrzeby społeczeństwa.

Widzę ogromną potrzebę nowych rozwiązań społecznych, np. dochódu podstawowego. Martwi mnie ciągle rosnąca przepaść między bogatymi i biednymi. Tylko, że powrót do systemu, który który nigdy jeszcze się nie
Takie zasady "każdemu wg pracy" to można najwyżej na plakat wpisać. Zawsze jest decydent, który rzadko będzie sprawiedliwi.


@mamtrzybuty: a w kapitalizmie jest niby sprawiedliwie? Z decydentem obieralnym przez samorząd nie widziałbym problemu - będzie nieuczciwy to się go odwoła. Ja optuje za demokracją pracowniczą.

Nie mówiąc o tym, że taka gospodarka nie potrafi odpowiedzieć na realne potrzeby społeczeństwa.


@mamtrzybuty: to gospodarka kapitalistyczna ukierunkowana na zysk a nie potrzeby społeczeństwa.