Wpis z mikrobloga

Mam sporo ilość ksiązek dosyć starych z lat 70/80/90 i z początku 2000 nawet i starsze się znajdą oraz płyty winylowe z lat 60/70, a do tego stary gramofon też z lat 60/70 i zastanawiam się czy jest jakaś szansa, że ktoś to kupi, bo tylko leży i się kurzy, a tak to coś tam by kaski wpadło o ile te winyle i gramafon to myśle, że moze by poszły tak do książek nie jestem przekonany. Co wy o tym sądzicie?
#sprzedam #stare #allegro #starocie #ksiazki #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
@Misz00 tak czy siak groszowa sprawa. Ostatnio pozbywalam się płyt. Ze 150 poszła około połowa, łączny zarobek koło 200zł.
Z książek, to tylko jeśli tam jest sama fantastyka. Poza tym makulatura.
  • Odpowiedz
@lukkru: Przeróżne od jakiś flagowych lektur typu:krzyżacy, pan tadeusz, w pustyni i w puszczy po np torpeda w celu wydanie z 1958 dużo jakiś przyrodniczych, biograficznych itd
  • Odpowiedz
@Misz00: nie słuchaj @lukkru i wpisuj w google skup książek. Ostatnio po babci wyprzedaliśmy z 5 czy 6 regałów starych książek, gość brał wszystko jak leci. Kokosów z tego nie będzie ale więcej niż jakby sprzedać na makulaturę, a jeździć nigdzie nie trzeba, bo gość sam po to przyjechał.
  • Odpowiedz
@Misz00: istnieją książki które były w Polsce wydane np. dokładnie jeden raz i w małym nakładzie, ale to zależy od konkretnego tytułu, więc po prostu na Twoim miejscu sprawdzałbym po kolei każdą książkę na serwisach aukcyjnych (tj. dokładnie to wydanie, które masz). Oczywiście jeśli faktycznie chcesz mieć z tego jakąś kasę, bo możesz równie dobrze oddać gdzieś wszystko hurtem, ale wtedy ryzykujesz, że wśród nich jest jakiś tzw. biały kruk
  • Odpowiedz
@taktoto: nie wiem, jakie miałaś płyty ale na wyprzedażach najtańsze kosztują po 15/20 zł. A większość to zdecydowanie wyższe ceny. Sam kompletując skromną płytotekę wydałem kupę kasy.
  • Odpowiedz
@krootki lata 60-90. Najszybciej poszły słuchowiska dla dzieci. Jak kupujesz, to ci się wydaje, że to dużo, ale kupisz dwie trzy płyty a sprzedawcy zalega kolejnych 200-300. Zanim się trafi odpowiedni chętny, to mijają miesiące.
  • Odpowiedz