Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #kiciochpyta #peugeot hej,
mam do przeznaczenia ok. 5-6 tysiecy na pojazd, ktory bedzie mi sluzyl w codziennym zyciu. Duzych tras nie bedzie, zawsze ok 3 km. w jedna strone do pracy i z powrotem, co dwa tygodnie wyjazd na studia; ok 30 km. w jedna strone. Zastanawialem sie w sumie nad jednym autem, a dokladnie to: peugeot 206, 1.4/1.6 + gaz. Jest cos lepszego w tej cenie? Wiem, ze minusem peugeot jest tylna belka + elektryka, plusem natomiast jest dostepnosc i niski koszt czesci zamiennych. Przechodze z golfa III, 1.6 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pangia tylko wlasnie to, ze auto przegladu nie przeszlo ( ͡° ͜ʖ ͡°) na stacji diagnostycznej mowili zeby najlepiej sie pozbyc auta, bo koszty przewyzsza wartosc pojazdu, a po czasie i tak znowu cos jebnie. Gdyby nie ta informacja, nie zastanawialbym sie nad zmiana samochodu.
  • Odpowiedz
@kocioIek: A, no to to wiele wyjaśnia.
206 będzie spoko. Belką się nie przejmuj, jak coś jebnie, to najprościej i najtaniej jest wymienić ją całą na sprawny używany element.
  • Odpowiedz
@lubie-solnik: czemu zaraz gruza? Siostra ponad 2 lata temu kupiła colta za 6k. Jeździ do pracy 30km w dwie strony, centrum Warszawy, od czasu do czasu trasa 180km do domu. Golas bo golas, ale od tamtej pory wymieniła tylko czujnik ABS. Zalewa paliwo i tyle ją obchodzi. A przegląd ostatnio przeszedł perfekcyjnie, a był dość restrykcyjny. (Fakt, jest to chyba ostatni colt w Polsce bez śladów rdzy)
W---------e jest na
  • Odpowiedz
@kocioIek: Dokładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fakt, trzeba się postarać i mieć cierpliwość żeby kupić coś w miarę w takiej kwocie, się nie jest to niemożliwe. Tutaj zauważyłem, że każde auto jest gruzem i mając nawet 15k lepiej przesiąść się na MPK...
Aa i dodam, że ten colt był świeżo sprowadzony( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale przecież każdy sprowadzony samochód to składak
  • Odpowiedz