Wpis z mikrobloga

Jutro wybieram się autkiem na Słowację - po raz pierwszy w życiu w sumie swoim autem (zawsze TAM byłem pasażerem) i takie konkretne pytanie:

- czy faktycznie nie wolno absolutnie na Słowacji używać rejestratora jazdy? Wszędzie gdzie nie znajdę o tym to pisze, że nie wolno mieć niczego na szybie co ograniczałoby widoczność - ja mam wideorejestrator ZA lusterkiem wstecznym, więc de fakto nawet go nie widzę... czy za to też dostanę w razie W mandat?
- kupiłem sobie apteczkę z odpowiednim oznaczeniem wymaganym na Słowacji (gruba i cięższa od takiej "zwykłej"), żarówki H7 - bo reszta to niewymienialne ledy, zestaw bezpieczników, drugą kamizelkę, nie mam liny holowniczej - czy za to też w razie W dostanę mandat?

Chodzi o sytuację, w której policja zatrzymuje mnie do rutyny i na 110% będzie sprawdzała wyposażenie. Przekraczać prędkości nie zamierzam - jeżdżę głównie na tempomacie więc musieliby po prostu się #!$%@?ć żeby #!$%@?ć za to mandat, a od tego jak wiadomo ch*j wie jak się wybronić :/.

#slowacja #motoryzacja #policja
  • 14
  • Odpowiedz
@Wasz_Pan: Zapisz sobie telefon do konsulatu, raz ktoś tu się skarżył, że słowackie bagiety są nieprzejednane, jeśli chodzi o zapisy konwencji genewskiej i czasami dopiero po rozmowach z ambasadą odpuszczają.
  • Odpowiedz
Wszędzie gdzie nie znajdę o tym to pisze, że nie wolno mieć niczego na szybie co ograniczałoby widoczność


@Wasz_Pan: hmm to zapytaj prosze tam gdzie to pisali czy winiety tez na szybe nie wolno naklejac-ciekaw jestem...
  • Odpowiedz
Bo Słowacy już nie mają naklejek


@pilot1123: o prosze to sie pozmienialo...dawno nie bylem :) no to ogolnie bo z tego wynika ze jadac do kraju gdzie sa (naklejki) se takowa naklejam (np na 6mcy) wracam na tydzien do pl przez slowacje i co??? musze zedrzec?? i co potem skad nakleje druga?
chodzilo mi o deilne swierdzenie o "nie ograniczniu widocznosci" (ok samo nieograniczanie nie jest debilne) bo kamerka zamontowana
  • Odpowiedz