Wpis z mikrobloga

@vote_for_pedro: Ten pierwszy palący problem jest o tyle zabawny, że pod znaleziskiem już zaczęły pojawiać się komentarze o spisku bankowości cyfrowej, likwidacji gotówki, chipowaniu ludzi, a to wszystko poparte cytatami z Biblii.
  • Odpowiedz
@vote_for_pedro: globalne ocieplenie to faktyczny problem, rozwarstwienie społeczne to - w najbardziej pesymistycznym przypadku - objaw problemu.
Podobnie jest zresztą z tą streamerką i basenem - to tylko objawy szerszego problemu. Przy czym jeśli chodzi o ten basen to niekoniecznie.
  • Odpowiedz
@vote_for_pedro: nie uważasz, że nawet te najmniejsze problemy są warte uwagi? Kiedyś każdy większy problem był mały więc nie możesz od tak subiektywnie sobie wybierać, które zasługują na uwagę, a które nie.

śmieszne w jaki sposób celowo umniejszyłeś tutaj problem z basenem. Mam nadzieje że chociaz 50gr dostaniesz za to #!$%@?. Jeszcze wrzuć mema o prawakach broniących pieniędzy bogatych. Też świetna manipulacja i o dziwo idealne przyczynanie sie do jednego twoich
  • Odpowiedz
@vote_for_pedro: Rozwarstwienie społeczne jest najmniej widoczne w krajach wysokorozwiniętych, o wiele gorzej jest np. w Indiach ze względu na podział na społeczeństwo kastowe. Nie widzę osobiście żadnego powodu aby na siłę równać ludzi, bo nie przyniesie to żadnych korzyści. Indywidualnie masz praktycznie że marginalny wpływ na globalne ocieplenie, możesz co najwyżej starać się zmienić sposób ogrzewania własnego domu, zaprzestać kupować artykułów pakowanych w opakowania z materiałów nie biodegradowalnych itd., Europa ma
  • Odpowiedz
@vote_for_pedro: Niestety ironicznie o równouprawienie. Pod pozorem walki z równouprawnieniem są wprowadzane różne parytety. W sumie to całkiem duży problem, możesz go dodac do swojej listy dużych problemów.

A poza tym to są problemy różnej skali i nie powinniśmy ignorować tych mniejszych tylko dlatego, że istnieją większe.

Powiedzmy ze rozważamy problem "cierpienia". I zawsze odwołujemy się do czegoś mocniejszego. Tym sposobem wyciągniesz z rękawa "głód w Afryce" i będziesz mógł tym
  • Odpowiedz
@vote_for_pedro: A teraz odpowiedz mi, czy jako biały mężczyzna w XXI w. jestem odpowiedzialny za to co dziala się z żydami i czarnymi X lat temu, kiedy jeszcze nie byłem nawet na świecie? Czy teraz z tego powodu mam znosić pozytywną dyskryminację bo tak? Jestem pewien, że za 20-30lat nie będzie tak źle, ale to nie zmienia faktu, że nie chcę być traktowany gorzej. Słuchaj jak czujesz jakąś wewnętrzną potrzebę przeproszenia
  • Odpowiedz
@vote_for_pedro: ciekawe pytanie. Patrzac na obecne dzialania niektórych grup społecznych może istnieć na to niezerowa szansa. Zydzi tez od razu nie stali się "celem" nienawiści tylko musiała działać dobra propaganda.

Z czarnymi było troche inaczej bo zaczynali od bycia niewolnikami ale później działała propaganda która miała utrzymać ludzi w przekonaniu, że nie są tacy jak oni.

Teraz np dziala propaganda o tym, że Polacy są współwinni. Patrząc np na ostatnią reklamę
  • Odpowiedz