Wpis z mikrobloga

Zacznę od tego, że siedziałem kiedyś na mirko nawet sporo czasu w poprzedniej pracy i wydaje mi się, że może być ktoś tutaj kto może mi pomóc - być może był w podobnej sytuacji lub zna kogoś tak głupiego jak ja. Nie wiem co mogę zrobić w takiej sytuacji i czy ze strony prawa mogę liczyć na jakąkolwiek pomoc, więc zakładam tutaj konto i pytam... Część z Was napluje mi w twarz, no trudno. W skrócie - wracając do domu z imprezy, idąc rynkiem głównym w Krakowie zostałem zaproszony do klubu "go go". Pod wpływem swojej głupoty i lekkiej dawki alkoholu skusiłem się - żałuję jak niczego, ale niestety czasu nie cofnę. Siadając i przyglądając się temu co tam się dzieje, zamówiłem piwo, gratis dostałem kieliszek wiśniówki. Po chwili dosiadła się do mnie skąpo ubrana tancerka, która po chwili rozmowy zaproponowała mi taniec prywatny przy zakupie dla niej drinka za ok. 150 zł. Zgodziłem się. Po chwili w "pomieszczeniu prywatnym" straciłem świadomość, mam jedynie kilka przebłysków z całej sytuacji - pamiętam, że w pewnym momencie były dwie tancerki, nie wiem jak i dlaczego. Obudziłem się rano na przystanku autobusowym. Sprawdzając stan konta brakowało mi ok. 7 tys. zł. Nigdy nie wydałbym świadomie takich pieniędzy, były to moje prawie wszystkie oszczędności. Sprawę zgłosiłem na policję, jednak otrzymałem jasno do zrozumienia, że bez konkretnych dowodów/świadków nic nie wywalczę, a sprawa zapewne po jakimś czasie zostanie umorzona, skoro został wpisany zapewne przeze mnie kod PIN (chociaż tego nie pamiętam). Lokal ma wiele sposobów żeby nie udostępnić monitoringu, a też nie ma żadnej gwarancji, ze na monitoringu może być cokolwiek mogłoby mi pomóc. Nie wiem co mogę zrobić. Wiem, że duża część winy jest po mojej stronie, nie powinienem w ogóle tam wchodzić i od tego momentu na pewno będę omijał szerokim łukiem takie miejsca, jednak czy jest jakakolwiek szansa na odzyskanie pieniędzy? Nie jest to dla mnie mała kwota i pomimo wstydu i kompromitacji chce spróbować ją odzyskać. Czy mam możliwość skorzystania z opcji Chargeback swojego banku? Może istnieje jakiś inny sposób... Dopiero teraz zgłębiam temat i widzę, że jest to problem na większą skalę, jednak nie ma żadnych konkretnych informacji co zrobić. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
#prawo #chargeback #polska #mafia #policja #pomocy #visa #mastercard
  • 19
@Mariusz_K: jeśli masz potwierdzenie złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa to jak najbardziej możesz próbować zrobić chargeback. Jaki masz ustawiony dobowy limit płatności kartą? Rozumiem że w wysokości umożliwiającej przepuszczenie takiej kwoty jednego dnia?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@topol: z dokumentów dostałem tylko pouczenie o uprawnieniach i obowiązkach pokrzywdzonego w postępowaniu karnym i nr tel. żeby dzwonić w razie pytań... tak, dokładnie taki mam limit
@Mariusz_K: zadzwoń do banku i poproś o zestawienie wszystkich prób płatności wraz z kwotami, jeśli chcieli wyczyścić konto to pewnie próbowali różne kwoty czyli mogło kilka transakcji być odrzuconych, na pewno będzie to materiał dowodowy na to że ktoś chciał opróżnić konto, sprawę powinna prowadzić prokuratura, dowiedz się jaka, idź do prawnika, po umorzeniu składaj zażalenie na czynności, a na końcu zostaje sprawa cywilna, poszukaj osób z całej Polski których to
@topol: tak, już trochę poczytałem na ten temat... dzięki za wszystkie informacje. Raczej z mostu nie skocze, ale będę probował wszystkich możliwych sposobów żeby to odzyskać. Najgorsze też to, że wstyd komukolwiek o tym powiedzieć.
@topol: to jeszcze tak dla jasności zapytam - skoro zgłosiłem sprawę i nie dostałem żadnego dokumentu z numerem sprawy tylko nr tel. to telefonicznie dowiem się kto to prowadzi, jaka prokuratura itp.?