Wpis z mikrobloga

Ramsay czy to w książce, czy w serialu jest zwykłym wymoczkiem w porównaniu do książkowego Eurona Greyjoya. To jakby zestawić pospolitego rzezimieszka z Hannibalem Lecterem.

Ostatnio odświeżyłem sobie trochę Pieśń Lodu i Ognia oraz opublikowane rozdziały z Wichrów Zimy i przypomniało mi to jaką Euron jest interesującą postacią i jak ciekawy jest jego wątek. Smoczy Róg, zbroja z Valyriańskiej stali, dziwne stosunki z kapłanami/czarownikami wszystkich religii, potencjalne czarnoksięstwo, przygotowania do ataku na Stare Miasto w celu wdarcia się do jakiejś tajemnej wiedzy przechowywanej w Cytadeli, nadchodząca bitwa z westeroską flotą, wysłanie Victoriana po smoki i Daenerys. Ależ jestem ciekawy co z tego wyniknie. To klasyczny psychopata, a więc łączy okrucieństwo, inteligencję i ambicję.

#graotron #got #piesnloduiognia #asoiaf
  • 5
@wjtk123:

Książka - Euron jest interesującą postacią i jak ciekawy jest jego wątek. Smoczy Róg, zbroja z Valyriańskiej stali, dziwne stosunki z kapłanami/czarownikami wszystkich religii, potencjalne czarnoksięstwo, przygotowania do ataku na Stare Miasto w celu wdarcia się do jakiejś tajemnej wiedzy przechowywanej w Cytadeli, nadchodząca bitwa z westeroską flotą, wysłanie Victoriana po smoki i Daenerys

Serial - #!$%@? #!$%@? #!$%@? się

Mnie najbardziej #!$%@? w serialu jak zdobył sobie poparcie w
@wjtk123: czytałem gdzieś o teorii dotyczącej tego, że Pieśń Lodu i Ognia w pewnym sensie składa się z trzech części, podział wygląda mniej więcej tak:

I część: Gra o tron, Starcie Królów, Nawałnica Mieczy - znienawidzony (przez czytelnika) antagonista: Joffrey Baratheon - tematyka: królowie, wojna, polityka "miedzynarodowa".

II część: Uczta dla wron, Taniec ze smokami - znienawidzony (przez czytelnika) antagonista: Ramsay Snow/Bolton - tematyka: upadek instytucji państwa feudalnego, skutki społeczne, generalnie