Wpis z mikrobloga

@Manymouse: @dylon: Wypychanie z obręczy barkowej będzie bezpieczne przede wszystkim, jeśli odpowiednio ustawimy łopatki, tak, aby między strukturami stawów nie zachodziły niepotrzebne otarcia. Pronacja i elewacja obręczy barkowej/łopatki (skręcenie do środka i podniesienie) zazwyczaj, u większości osób będzie powodowało problemy, retrakcja i depresja będą ustawiać je w bezpiecznej pozycji. W przypadku pompek przede wszystkim trzeba pilnować ustawienia barków i łopatek właśnie, a ustawienie samego kręgosłupa w lordozie/kifozie, o
  • Odpowiedz
@SVCXZ: pieknie opisales tylko tak naprawde nie wiadomo co. spojrz na ta mniaturke tego wideo i jak nieproporcjonalnie jest wygiety kregoslup.....tak sie #!$%@? papek nie robi. a pozniej w wieku 40/45 lat o #!$%@? co mnie tak kregoslup #!$%@?.....a no wlasnie glupia #!$%@? to ze go nienaturalnie nadwyrazales.
  • Odpowiedz
@Manymouse:
mocniejsze zaangażowanie m.in zębatego przedniego, przedniego aktonu barku, piersiowego mniejszego, podłopatkowego. Ale nie ma to większego sensu.

@dylon:
w jaki sposób takie wygięcie będzie wpływać negatywnie akurat na kręgosłup? w tym łańcuchu i z tym środkiem ciężkości?
  • Odpowiedz
@bdm_bq: mysle ze w taki sam jakbys podnosil ogromy kamien ktory powoduje wygiecie kregoslupa tak samo w luk jak podczas tych papek ktore robi. ludzie pracujacy fizycznie w taki sposob gdzie podnosza za duze ciezary i wyginaja w taki luk kregoslup na stare lata prawie zawsze maja problemy z kregoslupem. pewnie wolniej sobie go zniszczy niz by podnosil cos ale jednak imo niszczy. chociaz faktycznie bardziej lapy pracuja, ale nie
  • Odpowiedz
@dylon:
ale widzisz, że on nie podnosi dużych ciężarów, odcinek piersiowy kręgosłupa (który swoją drogą jest bardzo sztywny, między innymi dlatego, że wspierają go żebra i spora ilość mięśni szkieletowych) nie zmienia właściwie swojej krzywizny. Nie ma na nim właściwie żadnej poważnej dźwigni przez ułożenie środka ciężkości w takim podparciu.

Problemy z kręgosłupem przeważnie dotyczą trochę niższego lub wyższego odcinka kręgosłupa, czyli tych części bardziej mobilnych. Najczęściej miejsc pomiędzy strukturą
  • Odpowiedz
@dylon:
nie zmienia krzywizny w trakcie ruchu, o to mi chodziło. Tutaj chyba oczywiste jest, że kifoza jest pogłębiona. Niebezpieczne są zmiany krzywizny w trakcie ruchu, zwłaszcza te dynamiczne i pod obciążeniem.

lapy robi bardziej od normalnych pompek bo robi docik tym wygieciem kregoslupa. i tak robi sie lapy w pompkach oprocz bicepsa ofc


Wygięciem kręgosłupa bardziej łapy mówisz? a który to przyczep z "łapy" idzie aż do kręgosłupa, że
  • Odpowiedz
Tutaj chyba oczywiste jest, że kifoza jest pogłębiona


@bdm_bq: no wlasnie mi chodzi tylko o to. to nie jest naturalne, obciazenie kregoslupa (przez o ze jest wygiety nienaturalnie)w takiej pozycji jest #!$%@? zle.

o lapy chodzilo mi ogolnie, bo pisales tak jakby sie nie robily.
  • Odpowiedz
@Manymouse: Nie zrobi sobie krzywdy, w sensie kręgosłup będzie w bardzo bezpiecznej pozycji. Dla kręgosłupa nie jest szkodliwe zgarbienie samo w sobie, a siły styczne (tnące) i momenty, których szkodliwość jest największa przy zgarbieniu, ale w takim układzie - gdy masz dwa punkty podparcia te siły będą znikome. Co do tego czy np. nie uszkodzi sobie barków nie jestem w stanie się wypowiedzieć, dużo lepiej rozumiem mechanikę niż anatomię, a
Kajetan8 - @Manymouse: Nie zrobi sobie krzywdy, w sensie kręgosłup będzie w bardzo be...

źródło: comment_SVNMDd6w2nXehoiZYCKpCOLYJjYsPemp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz