Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam... Dostałem ostatnio nową kartę od #mbank i aktywowałem ją na stronie internetowej, dokonałem nią również swojej pierwszej płatności w sklepie i wszystko niby okej. Zgaduje że stara karta nie jest już aktywna (na stronie brak możliwości deaktywacji starej karty, więc zgaduje że poszło z automatu gdy aktywowałem nową, o tym samym numerze). A tu nagle patrze sobie dzisiaj na moje saldo na koncie i co widzę? Dostępne środki: -0,06gr.

I tutaj pojawia się pierwsze pytanie, jakim cudem transakcja została przyjęta skoro moja karta to nie karta kredytowa a debetowa? Jeśli dobrze rozumiem to powinno odrzucić transakcję jeśli ilość środków na koncie się nie zgadza. Przynajmniej tak właśnie cały czas to działało.

Natychmiast po tym druga lampka kontrolka - jakim cudem wszedłem na minus skoro śledzę swoje wydatki? Patrze w historię a tutaj protonmail pobrał opłatę w wysokości 20zł. I tutaj pojawiają się kolejne dwa problemy:

1) Mój ProtonMail posiada informacje o STAREJ KARCIE. Kod CVC na nowej karcie jest kompletnie inny.
2) Transakcja w aplikacji wskazuje na datę operacji 1 luty, oraz datę rozliczenia 3 luty. Stara karta była ważna do STYCZNIA.

Jakim prawem ta transakcja w ogóle została zaakceptowana?

Aby było jeszcze śmieszniej, w powiadomieniach aplikacji mBanku widzę informację o tym że "Nie udało Ci się zapłacić kartą - błędnie wpisałeś jej datę ważności" datowane na... 25 stycznia i 1 luty. Czyli co, dwa razy odrzuciło i nagle zmieniło zdanie że co tam, bierzcie hajs?

Czy ktoś tutaj ogarnia się w temacie bankowości? Czy ja coś pomieszałem i wszystko działa zgodnie z założeniem czy faktycznie tutaj jakiś odp*****l się dzieje?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tiritto: Pamiętaj płatności kartą szczególnie te zbliżeniowe nie muszą być rozliczne od razu(data operacji a rozliczenia to inne sprawy) to jedno więc możliwe jest nabicie minusa.

Dwa musisz do banku zadzwonić by dowiedzieć się jaka operacja się nie udała bo tego w systemie mBanku się nie dowiesz
  • Odpowiedz
@tiritto Karta debetowa jak i kredytowa umożliwia realizacje zakupów w sieci. Do sytuacji powstania minusowego salda (niedozwolone saldo debetowe) dochodzi w przypadku rozliczenia transakcji offline. Przykładowo zrealizujesz trzy transakcje offline na kwotę każda po 50 złotych, a na koncie, będziesz miał 100 złotych. Po ich rozliczeniu powstanie na Twoim rachunku niedozwolone saldo na kwotę – 50 złotych. Odnośnie zrealizowanej transakcji mimo braku podania aktualnych danych karty, zalecamy zarejestrować reklamację.
  • Odpowiedz