Wpis z mikrobloga

Dobra, jak to się mówi koniec #!$%@?. 2018 był najgorszym rokiem w moim życiu, trochę się #!$%@?łem w #narkotykizawszespoko leciało wszystko jak leci i z mojej perspektywy sięgnąłem dna, straciłem ambicję, motywację, a jedyną rzeczą, która mnie napędzała do działania było ogarnięcie czegoś czym można się sponiewierać. Wcześniej bardzo ceniłem sobie czystość umysłu i nawet alkoholu nie lubiłem pić. Zatracony w depresji powiedziałem sobie: Co ty #!$%@? leszczu #!$%@? #!$%@? itd. I powoli się ogarniam, biorę #nootropy i powoli mój zniszczony mózg wraca do sprawności oraz zyskałem w #!$%@? motywacji, aby udowodnić ludziom z otoczenia, że mieli #!$%@? ze mną za łatwo i teraz pokaże na co mnie stać. Przechodząc do meritum. Moim głównym zainteresowaniem zawsze było programowanie i ogólnie informatyka, a za małolata się składało komputerki kolegom itd. W tamtym roku skończyłem technikum informatyczne, w trakcie nauki kilka razy podchodziłem do nauki programowania, ale brakowało zaparcia, a w późniejszym czasie się zdegenerowałem jak już pisałem. Dlatego w tym wpisie pragnę rozpocząć moją naukę programowania od języka, który Wy wybierzecie i przez następne 365 dni dołożę wszelkich starań, aby poświęcić na naukę 2 godziny dziennie. Ma to być dla mnie dodatkowa motywacja i pokaz tego, że wszystko siedzi w głowie i nie warto pozwolić życiu #!$%@?ć przez palce. Moje wpisy będę umieszczał mam nadzieję codziennie pod tagiem #escobarprogramowania
Proszę potraktujcie ten wpis poważnie, jeśli ktoś ma inną propozycję, nie przedstawioną w ankiecie to proszę śmiało pisać.
#naukaprogramowania

Co wybrać?

  • Java 30.5% (25)
  • C++ 19.5% (16)
  • C# 6.1% (5)
  • Python 19.5% (16)
  • Frontend (HTML, CSS, JS) 17.1% (14)
  • PHP 7.3% (6)

Oddanych głosów: 82

  • 25
@Thiocomaster: Zamiast wrzucać kretyńską ankietę żeby ci jakieś randomy wybierały czego się masz uczyć to rusz lepiej tym swoim łbem - napisałeś że chcesz robić "systemy bankowe, korpo gówno, strony" i że "programowanie scalaków raczej odpada" to już ci z wszystkich twoich opcji zostaje Java i C# (i ewentualnie PHP no ale wiadomo że nie) bo w C++ to byś albo embedded robił (czyli takie "scalaki" właśnie) albo gamedev ale wątpię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Myzreal: no właśnie problem jest taki, że nie wiem dokładnie co chcę robić, stąd ta kretyńska ankieta xd kiedyś liznąłem co nieco z każdego języka i najbardziej podobał mi się c#, Java, bo jest bardzo podobna i w sumie python
@Thiocomaster: W C# machniesz korpo webówkę i jakieś desktopowe apki w dotnecie ale nie wiem czy jest rynek na to. Java to korpojęzyk biznesowy, można bardzo dobrze zarobić ale projekty nie należą do rodzaju tych, które zmieniają świat (ale nudów zazwyczaj nie ma, zależy na co się trafi). Python to pod data science, big data i ewentualnie mniej skomplikowane systemy wykonujące jakąś doraźną pracę. C++ to tak jak mówiłem - embedded
@Myzreal: jako dzieciak marzyłem oczywiście o zrobieniu jakiejś gierki, ale wiadomo, że nie będę się tym kierował, tylko trzeba myśleć racjonalnie XD A zresztą zapewne do każdego z tych języków są jakieś biblioteki lub silniki gier. W technikum w sumie mieliśmy jakiś projekt na zaliczenie, żeby zrobić aplikację webową (w sumie to zwykła strona) .NET MVC to jakoś mi szło tak, że połowie klasy za różne fanty zrobiłem XD Ale mało
@Thiocomaster: Nie siedzę w C# więc nie wiem, ale coś tam pracy jest, niemało. Najwięcej webówki jest w Javie i pewnie w PHP ale to nie polecam.

Z tym C++ i gamedev to raczej takie niskopoziomowe rzeczy, pisanie samego silnika graficznego itp itd. Tworzyć proste gierki, indyjki, możesz też w C# na gotowym silniku takim jak Unity - on wszystko ogarnia całe renderowanie za ciebie a w tym C# piszesz tylko
@Myzreal: no coś tam skrobałem w Unity XD ogólnie ja tam jakieś pojęcie odnośnie szeroko rozumianej informatyki naprawdę mam, więc wiem sporo rzeczy, które mi tłumaczysz, ale to właśnie taka wiedza ogólna, a wiadomo, że trzeba się w czymś specjalizować