Wpis z mikrobloga

#zegarki #watchboners #zegarkiboners #kiciochpyta Ostatnio w mojej głowie zakiełkował pomysł/chęć zakupu swojego pierwszego, konkretnego zegarka. No i tu zaczynają się schody- na chwilę obecną rozgrywa się walka między stylem/majtkowcem a jakością/zegarkiem z duszą czyli automatem.
Z jednej strony pojawiają się twory takie jak Armani/ Hilfiger itd (wiem, że tutaj większość ceny stanowi sama marka a zegarek to z reguły szrot) z drugiej zaś zegarki typu SEIKO 5..
Bardzo podoba mi się ORIENT SUN & MOON ale znacznie przekracza mój budżet..
W związku z powyższym proszę was o pomoc w wyborze- budżet powiedzmy 500zł, wymagania pasek a nie klamra i żeby na kopercie nie było za dużego misz-maszu. Zegarek do uzytku na co dzień.
  • 17
@Suplement_Diety: jak wybierzesz przesyłkę dhl, to niemal na 100% zapłacisz cło, vat i opłatę celną dhl (bodajże minimum 69zł). Jak Ci się nie spieszy, to wybierz zwykłą przesyłkę. Możesz też poszukać czegoś na chrono24 (oferty z europy), chociaż tam raczej droższe zegarki się pojawiają.
@Suplement_Diety na dutyfreeisland czy na skywatches znajdziesz masę automatów do 125 dolców. Ba, nawet Orient Mako 2, jak ci nurek podejdzie. Nie wiem, po ile jest Sun and Moon, ale pewnie musiałbyś jedynie nieznacznie nagiąć budżet. Kolega poleca citizena, a ja powiem - bierz automat :)

Aha i jeszcze jedno - co do zasady opłat się unika, na dutyfreeisland można się od nich ubezpieczyć za 21 dolców, ale wtedy zostaje ci jakieś
@Suplement_Diety: Koledzy już Ci napisali - przy wysyłce DHL na 100% dostaniesz VAT i cło, przy wysyłce pocztą jest spora szansa ich uniknięcia - po prostu nikt nie sprawdzi paczki po drodze. Wychodzi jakieś 25% ceny zegarka, więc nawet jeśli zapłacisz, jest wciąż taniej niż w Polsce.
@Pantokrator: @Broximon: @dudi_: Panowie to jeszcze jedno pytanie z tych mniej lub bardziej trudnych-chociaz to akurat chyba kwestia osobnicza. Czy w automatach z uwagi na złożoność mechanizmu nie daje się mocno we znaki grubość koperty i ogólnie samego zegarka? Zastanawiam się czy np notorycznym nie będzie zaczepianie się swetra o kant zegarka czy też po prostu ciągłe odstawanie zegarka i przez to elementów garderoby.
@Suplement_Diety: Zależy od tego, jak się ubierasz ale osobiście nie miałem nigdy problemu z żadnym zegarkiem. Pomijam takie oczywiste sprawy jak np. trudność z upchnięciem nurka pod mankietem koszuli (czego w sumie nie należy nawet próbować robić).