Wpis z mikrobloga

#monitoring #cctv

Cześć, mam pytanie do Was. Chcę kupić monitoring od chińczyka - wstępnie wybór padł na:

https://www.aliexpress.com/item/ANNKE-New-4CH-CCTV-NVR-System-POE-NVR-1080P-Video-Ourput-4PCS-2-0-mp-1080p/32557260587.html?spm=a2g01.11927233.1000009.2.4bf3VH0vVH0vdk

Wymagania:
- potrzebuję monitoring na magazyn 12-16 kamer
- chciałbym mieć podgląd online
- jakość obrazu nie najgorsza z możliwych

Pytania:
- co sądzicie o tym zestawie? Czy w budżecie do 1000-1500 zł lepiej coś innego kupić?
- czy posiadanie 3-4 rejestratorów nie jest uciążliwe? (zastanawiałem się nad konfiguracją 8+4 lub 8+8)

Uwagi:
- tak wiem, że jest to chińczyk i mogą być problemy z gwarancją supportem itd.
- wiem, że jest dziurawy ale nie wiem jak to wpływa
- monitoring ma służyć w głównej mierze jako straszak - mam widzieć co się dzieje na magazynie.

Dzięki za pomoc
  • 18
@kowzan Hehe wiem o co Ci chodzi i masz racje jak najbardziej.

Tylko monitoring jest w głównej mierze kontrola pracowników, a nie funkcja ochronna w naszym przypadku.

Dostałem ofertę na zrobienie tego ale sam sprzęt wyszedł około 20tys za 12 kamer. Myśle, ze do około 8 tys jeszcze bym przełknął.
@mua123: Myślę, że lepiej zaopatrzyć się w sprzęt producenta, który zapewni ci w Polsce gwarancję w razie jakichś problemów, np. BCS, Hikvision, Dahua. Mogę zaproponować Hikvision.
Tu masz przykładowe kamery:
https://www.bispro24.pl/?wyniki-wyszukiwania,17&sPhrase=HiWatch&sSort=price
Rejestrator:
https://www.bispro24.pl/?2877,hikvision-rejestrator-5in1-16k-hwd-6116mh-g2
Dyski:
https://www.bispro24.pl/?dyski,58
Przy 10 kamerach przydałby się dysk min. 6TB.
Przy tym zestawie możemy zaoferować 10% rabatu. Być może koszt zamknąłby się w 3 tys. zł.
Jak będziesz zainteresowany, pisz na priv albo na maila sklepu.
@mua123: Kup jeden rejestrator do np 32 kamer,
też polecam hikvision.
Jeżeli masz mobilny internet w magazynie i chcesz mieć zdalny dostęp do kamer chmura hikvision działa bardzo szybko i sprawnie.
Co do kamer to zależy od kilku czynników,
wysokość montażu
co chcesz widzieć ( samą postać, regały, rzeczy na regałach, napisy na towarze który masz w magazynie itd)
Jakie masz odległości od rejestratora do kamer.
@aliosza tutaj masz rzut. Nie patrz na rozmieszczenie kamer jest zrobione przez randomowy sklep.
- Internet: jest normalny po kablu.
- Wysokość magazynu: 3-3,2.
- Odległości od rejestratora: max 25-27m
- Do czego potrzebny:
głównie monitorowanie pracy magazynierów.
Na zewnątrz i na wejściach mogą być lepsze kamery pozwalające na bez problemową identyfikacje twarzy.
W calym magazynie chciałbym mieć kamery które pozwolą na identyfikacje osób
Pobierz mua123 - @aliosza tutaj masz rzut. Nie patrz na rozmieszczenie kamer jest zrobione pr...
źródło: comment_oAoQHUoSS9hzR1JEOn847rDrN6KQtNum.jpg
@mua123: jeżeli ma być tanio to kamery 2MPix analogowe z obiektywem szerokokątnym (2,8mm) i z WDRem
rejestrator 16 kanałowy z kodowaniem H265 jeżeli hikvision to ten model chyba jest najtańszy jakieś 650 zł po rabatach powinien kosztować, nagrywa w max 15kl/s co wystarczy do Twoich celów.
dysk minimum 2 TB.
rejestrator ma opcje ustawienia nagrywania po wykryciu ruchu lub ciągłego, możesz ustawić też w jakich godzinach jest nagrywanie ciągłe lub po
@mua123: wewnątrz wystarczą np takie około 100zł
na zewnątrz npnp takie

od rejestratora do kamer kładź skrętkę komputerową do każdej kamery będziesz potrzebował taki zestaw transformatorków jakieś 12 zł wtykd DC za 1 zł i dowolna plastikowa puszka która to pomieści

do zasilenia kamer jest potrzebny zasilacz 12V DC 70W przy 16 kamerach

pamiętaj o tym, że jest to zestaw mocno budżetowy.
Obejrzyj jakieś testy kamer na jutubie, sprawdz czy
@aliosza: OP @mua123 rozważał cenę ~700PLN z Ali(z cłem i przesyłką) za zestaw 4 kamer +rejestrator, ewentualnie podwyższając do 1000-1500. Ty mu proponujesz rejestrator który w podanym linku ma cenę 1473,54 PLN + kamery za 4*324,72 PLN (albo 4*211,56 PLN do wnętrz) +transformatorki za 4*13,28 PLN - czyli w sumie od 2373 do 2820 PLN - jakieś 3-4 razy tyle ile planował pierwotnie. Nie analizowałem, ale chyba i jakieś koszta przesyłki
@mua123 aliosza dobrze prawi, tvi, cvi, ahd tego szukaj. Możesz sobie rzucić okiem na sklepy ze sprzętem dahua, hikvision, sprawdź ofertę merxa, ja od nich biorę i można utargować dobry rabat ( ͡º ͜ʖ͡º). Wiesz w monitoringu ważny jest support, dobra chmura(jeżeli nie ma stałego ip), gwarancja... Jeżeli masz podstawowe zdolności manualne to taki system możesz sam zamontować.
coś rypnie


@Bomboniusz1986: Ale to chyba może się stać w każdym sprzęcie. Jak nie padnie w pierwszych tygodniach użytkowania, to jest szansa że podziała dłużej. Z kilkunastu kamer jakie mam w ciągu ich żywota do dziś (3 do 5 lat) nie padła żadna, a 8 kanałowy rejestrator NVR zdechł po ciągłych zanikach napięcia po chyba 4 latach. Drogi nie był, dziś taki można kupić za 100PLN łącznie z przesyłką z Chin.