Wpis z mikrobloga

Taki stejk mi wyszedł na obiad.

Wołam @el009 i @to_jest_chyba_kurcze_zart
robiłem mireczki z rozstbefu i był duuuzo bardziej miękki niż z łopatki. Nie ma porównania. Chociaż i tak trafiło się parę "ścięgien" czy innego cholerstwa że czasem trzeba było trochę rzuć. Ale oprócz tego to był super.

Niestety jednak na patelni nie da się uzyskać tego dymnego smaku który było czuć w steku z restauracji.

#stejki #gotujzwykopem #gotowanie
Pobierz
źródło: comment_WfWGS77AnTdHjxaYkkk3mOYpjE4MF6k9.jpg
  • 6
@susi33: Dla mnie za bardzo rare ale szanuję ;) Ja sobie kupiłem patelnię żeliwną, można rozgrzać bardziej niż teflon i wychodzi ładna, spieczona warstwa na powierzchni i miękki środek, rozważ jako kolejny krok ale widzę że postępy są ;) Jeśli szukasz dymnego smaku to grill, choć sezonu nie ma. Mógłbyś też spróbować dać odrobinę wędzonej papryki, może zadziała.
@el009: Powiem szczerze ze tez dla mnie zbyt rare, ale cóż jak zdjąłem i przekroiłem to nie było już odwrotu :P. W każdym razie surowe mięso było miekkie wiec spoko :). Nastepne podejscie zrobie moze w weekend i zmniejsze troche temperature zeby mi sie nie zjarał na wierzchu ale zdazyl srodek troche bardziej dojsc.
@susi33: Musisz pomacać mięsko w czasie smażenia np łopatką drewnianą albo łyżką. Jak jest miękkie to rare jak zaczyna być sprężyste to medium a jak twarde jak podeszwa to well, odrobina treningu i będziesz wiedział co jest w środku zanim przetniesz ;) Schody zaczynają się jak jest nierówny plaster i raz jest cieńszy a raz grubszy...
@susi33: całkiem spoczko jak na brak doświadczenia w stekach, tak jak ci pisałem, jak chcesz mieć zawsze stek idealnie wysmażony to zainwestuj 20-30zł w termometr, przyda ci się także do innych mięs w piekarniku i na grillu.

A co do smażenia to najpierw patelnia rozgrzana na maxa a potem jak ci sie przypiecze skórka to zmniejszasz ogień.
Jak korzystasz z suszonego tymianku to nie dawaj go do smażenia tylko bezpośrednio