Wpis z mikrobloga

#zwiazki #zalesie

MIRKI NIE UWIERZYCIE.

TL;DR


Jakieś 3 miesiące temu zafascynowany historiami o 23andMe.com postanowiłem zamówić sobie pakiet badań DNA. Wiecie, możecie się dowiedzieć skąd genetycznie pochodzicie, znaleźć jakiś bliskich i tak dalej. Gdy powiedziałem o tym badaniu swojej żonie - skrzywiła się - po co chcesz wydawać 100 dolarów na jakieś głupie badanie? Z początku wyglądała nawet na zestresowaną. W każdym razie nie zwracałem na to zbytnio uwagi do momentu gdy ostatnio doczytałem o możliwych grupach krwi u dzieci i rodziców.

Moja grupa krwi to zero. Grupa krwi mojego dziecka to AB, a moja żona ..., no właśnie, nie znam jej grupy krwi. W jaki sposób wykonać komuś badanie krwi?! Jak to sprawdzić?
Próbowałem znaleźć jakieś badania żony, ale nic nie mogłem znaleźć. Uznałem więc, że muszę po prostu, w imię prawdy, w jakiś sposób popuścić jej trochę krwi. Pomyślałem, że najlepszym miejscem będzie kuchnia. Nożem kuchennym łatwo się zranić, nie byłoby to podejrzane gdybym gdzieś przypadkiem skaleczył ją w palec.

Więc gdy tylko pojawiła się okazja i żona chciała ugotować rosół, sięgnąłem po nóż i szybkim ruchem uznałem, że nie chce mi się dalej wymyślać tego baita.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moja grupa krwi to zero. Grupa krwi mojego dziecka to AB, a moja żona ..., no właśnie, nie znam jej grupy krwi.


@gzres: jakbyś uważał na biologii, a nie mirkował pierdoły, to już byś wiedział, że czego ta k---a by nie miała, to dzieciak jest bękartem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Precypitat: Otóż nie do końca, możliwa jest sytuacja w której ojciec z grupą 0 i matka A mieliby dziecko z grupą AB
Jest to tak zwana "grupa bombajska" czyli wtedy ojciec mimo że posiada geny które kodują grupę B, ma grupę 0, ponieważ nie wytwarza substancji które mogłyby zakotwiczyć antygeny na komórkach, więc teoretycznie ojciec z taką grupą mógłby oddać dziecku gen grupy B i wtedy możliwa by była grupa
  • Odpowiedz