Wpis z mikrobloga

Mam pewien problem, posiadam miejsce w garażu - wykupione (garaż podziemny) przy wykupie otrzymałem 1 szt. pilota do bramy jednak w moim przypadku często jedna osoba wyjeżdża na kilka dni i w tym czasie chciałaby korzystać narzeczona. Prosiłem o administracje budynkiem o wydanie 2 szt. jednak dostałem odmowę, napisałem maila do dyrektora od inwestycji jednak napisał że z doświadczenia innych inwestycji nie mogą wydać 2 szt. ponieważ "wywołuje to spory u innych mieszkańców" a w przypadku kontaktu z firmą, która widnieje na bramie dostałem informację iż nie posiadają takowego nadajnika w swojej ofercie (wyszukałem w google i jest taki do zakupienia w innej strony jednak przy kodowaniu centralka może być zabezpieczona pinem) Czy jest jakaś opcja pozyskania takiego pilota ? Miał ktoś podobny problem ? #inwestycje #budownictwo #wroclaw
  • 49
  • Odpowiedz
również próbowałem, na informację że został zepsuty powiedzieli proszę przynieść, spróbujemy naprawić a w przypadku kiedy powiedziałem, że zgubiłem powiedzieli, że pin z pierwotnego wyłączą ( o ile to tak faktycznie działa) przez co już nie będzie działał, a wtedy otrzymam na jego miejsce nowy
  • Odpowiedz
@maciooo123: producent bramy to zazwyczaj zupełnie co innego niż producent napędów oraz czasami zupełnie co innego niż producent odbiornika+nadajnika. Rozbierz pilota i znajdź jakieś oznaczenia, może wrzuć no ten teges na elektrodę i zapytaj czy ktoś nie wie co to za producent. Często pilota można doprogramować do odbiornika innym aktywnym pilotem lub guzikiem na odbirniku.
  • Odpowiedz
@maciooo123: Jakie #!$%@? "spory u innych mieszkańców"?! To jakieś #!$%@?. Mam mieszkania w kilku inwestycjach - nigdy żadnego problemu z dodatkowymi pilotami. Zgłoszenie, zapłata 100-200 zł, dodatkowy pilot - zero pytań po co, na co i dlaczego.
  • Odpowiedz
@maciooo123: A z tym pinem nie jest tak, że tylko zabezpieczony jest radioodbiornik, jak chcą zmieniać pin to raczej wszystkim powinni przeprogramować piloty. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
  • Odpowiedz
@maciooo123: dokładnie tak jak mówi @krootki: , po prostu nie mają w tym żadnego interesu żeby pośredniczyć między Tobą a firmą która zakoduje pilota i nie chce im się robić za darmo.
Sprawdziłabym częstotliwość na jakiej nadaje pilot który masz i poszukałabym tej samej. Możliwe, że w środku ma guzik serwisowy (taki do wciśnięcia długopisem).
Na Obornickiej koło lidla jest też firma zakładająca bramy, szlabany, może coś pomogą
  • Odpowiedz
@Szaraban: Tylko, że do doprogramowania pilota trzeba mieć dostęp do centralki, a one są zazwyczaj zamknięte i klucz ma tylko serwis.

@maciooo123: Jeśli zarządca odmawia Ci dorobienia drugiego pilota to pozostaje bezpośredni kontakt z firmą serwisującą bramę i załatwienie doprogramowania na gębę. Bo normalnie to oni Ci powiedzą, że bez pisma od zarządcy CI tego nie zrobią.

Ewentualnie znajdź innego mieszkańca, na którego weźmiesz pilota. Chyba, że wymogiem
  • Odpowiedz
@lobi: myślę, że pani Grażynka w administracji coś tam #!$%@? żeby odstraszyć petenta. Aby zakodować/rozkodować pilot przypisany do odbiornika to IMO musisz go mieć w ręku. No chyba, że to full wypas inwestycja i mają zrobioną centralkę pod inteligentny dom i z aplikacji mogą odjąć urządzenie do obsługi.
  • Odpowiedz
dokładnie tak jak mówi @krootki: , po prostu nie mają w tym żadnego interesu żeby pośredniczyć między Tobą a firmą która zakoduje pilota i nie chce im się robić za darmo.


@krave: Zarządca ma "interes" - jest opłacany przez mieszkańców za administrowanie wspólnotą mieszkaniową i jego OBOWIĄZKIEM jest na wniosek członka wspólnoty załatwienie takiego pilota od firmy, która zakładała bramę/centralkę. To nie jest za darmo.
  • Odpowiedz
@krootki: pani Grażynka dostaje co miesiąc swoje 2,5k na rękę niezależnie czy jest pomocna i ma wywalone na to czy załatwi komuś pilot czy nie ;)
Zarządcy nie rozumują w ten sposób co Ty, niestety.
  • Odpowiedz
pani Grażynka dostaje co miesiąc swoje 2,5k na rękę i ma wywalone na to czy załatwi komuś pilot czy nie ;)

Zarządcy nie rozumują w ten sposób co Ty, niestety.


@krave: Ale tu nie ma miejsce na "rozumienie" - to jest po prostu ich zasrany obowiązek i za to mają płacone. "Pani Grażynka" nie jest stroną z mieszkańcem i ona wykonuje polecenia swojego szefa. Umowy na dostawę wody, czy prądu
  • Odpowiedz
@lobi: ale 433mhz zmienne kodowanie keeloq to jest najpopularniejszy i najtańszy standard przecież, no ale ok nie dyskutuję bo mogę się mylić
  • Odpowiedz