Wpis z mikrobloga

@olkoto: Dla mnie jednak najważniejsza jest ilość szaf. Mieszkałam już w takim mieszkaniu gdzie nie było gdzie pochować rzeczy i to było o wiele gorsze. Rozważam tylko te dwie opcje.
@mijkron: każdy sam wie co mu potrzebne a co nie i jakie rozwiązania mu sie podoba.
Ja tylko pragne zwrócić uwagę na odpowiednią ilośc miejsca na przybory kuchenne, ubrania i "inne szpargały".
Wylicz to sobie i dodaj ileś % żeby po jakimś czasie nie dziwić sie że nie masz gdzie czegoś upchnąć.
Z tego co widze to w 1 opcji się nie pomieścisz bo tylko 1 szafa.
To mieszkanie docelowo dla
@mijkron: powiem tak. ja bym w pojedynke sie tam nie zmieścił. Minimum dodatkowa szafka w kuchni. Z tym że zastanawiał bym sie nad dwiema 40 (80 do przygotowania posiłków) lub jedną wysoka 60 (spiżarka).
Nawet w 2 opcji jest mało szaf i szafek.
Naprawde przemyśl co będzie ci potrzebne i ile miejsca zajmie.
@mijkron: ostatnio projektowałem sobie domek 35m dla 1 osoby którego faktyczna przestrzeń użytkowa to mniej niż 30 metrów i miałem w nim zdecydowanie więcej miejsca na szpargały. No ale ja jestem facetem i mysle praktycznie. Ty może wolisz minimalizm i minimalna ilośc ubrań i szpargałów oraz jadasz na mieście.
@mijkron: przesunęłabym wejście do łazienki bardziej na wprost umywalki, wtedy można przedłużyć szafę w przedpokoju.
Przechowywanie wzdłuż ściany z TV.
Dodałabym choć jedno małe biurko w sypialni, wtedy szafa musiałaby być z drzwiami suwanymi.

Taki szczegół przy kuchni: Będziesz bardzo, ale to bardzo potrzebowała tych 10 cm które zabiera ścianka z bou lodówki. Ja bym ściankę usunęła i miała 10cm więcej miejsca na zabudowę. Bok lodówki dodatkową płytą meblową zasłonić.
Od
Pobierz shellycat - @mijkron: przesunęłabym wejście do łazienki bardziej na wprost umywalki, ...
źródło: comment_5cfMT4swqnRFXTSGiKKBkqNb201XYdJK.jpg