Wpis z mikrobloga

Mordeczki z b2b, mieliście sytuację w której odchodzicie z pracy i zostało wam powiedzmy 20 dni urlopu? Co się dzieje z tym wolnym w takim przypadku? Czy to przepada, a może dostaje się ekwiwalent pieniężny jak na umowie o prace?
Na chłopski rozum te dni wolne pewnie znikają, bo to tylko kwestia umowna z daną firmą. A więc warto wykorzystać te dni na urlop. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programista15k #b2b #pracbaza #kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
@Wynoszony: nie rozumiem, jak można w kontekście umowy b2b rozważać jakieś komusze wynalazki typu URLOP.
A tym bardziej nie rozumiem, jak można taką umowę podpisać, a póżniej zastanawiać się, jak należy rozwiązywać sytuacje, które taka umowa powinna jasno określać.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: @sorhu: Mam prawo do przerwy w wykonywaniu obowiązków w wysokości 20 dni. Nie ma żadnej informacji co się dzieje z tymi dniami po rozwiązaniu umowy, a więc wnioskuje że przepadają. Chciałem się tutaj upewnić ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Przykład takiej oferty: https://develocraft.com/job/php-developer/


@Wynoszony: Zazwyczaj jest to rozwiązywane tzw. stawką ryczałtową, a to oznacza, że teoretycznie nawet jak nie świadczysz usług, to do dania końca kontraktu, który przypada na czas dni wolnych, pobierasz proporcjonalnie wynagrodzenie.
Najsensowniej przecież zapytać w kadrach, prawda? Nie spotkałem się z sytuacją (poza janusz-soft) aby firma w opisywanej przez Ciebie sytuacji nie doliczała ekwiwalentu do ostatniej faktury - albo pozwoliła wystawić pełną fakturę, za okres braku
  • Odpowiedz
jadę sobie na wakacje na 2 tygodnie a wypłata miesięczna to 15k a nie 3k xd


@Wynoszony: Co miesiąc wpada u mnie 15% więcej, to 15% idzie na bok i korzystam z tego jak biorę urlop. Normalna sprawa.

Z resztą, dla mnie to wychodzi na to samo


No chyba, że teraz cię twój pseudo pracodawca wyrucha i tyle ci wyjdzie na to samo, a u mnie na koncie już dawno pieniądze
  • Odpowiedz
@Wynoszony: Czemu mają przepadać? Przecież możesz wziąć niewykorzystane dni urlopu przed odejściem z pracy, masz pewnie jakiś okres wypowiedzenia więc możesz go skrócić niewykorzystanym urlopem.
  • Odpowiedz